Stok Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak 1 iş fikri

Stok Fotoğrafçılığı yaparak para kazanma

Stok Fotoğrafçılığı yaparak para kazanma adlı makalemize başlarken, Bazı insanlar stok fotoğraf dünyasını sadece bir proje için resimlere ihtiyaç duyduklarında öğrenirler. Şirketleri için yeni bir web sitesi, sosyal medya kanallarını yenilemek için görüntüler, pazarlama kampanyaları vb. bunlara örnek gösterilebilir. Birçok insanın stok fotoğrafçılığının uçsuz bucaksız dünyasından pekte haberleri yok. Eğer sizde bunlardan biriyseniz doğru yerdesiniz. Bu yazımda sizlere öncelikle detaylı bir şekilde stok fotoğrafçılığından bahsedecek, sonrasında ise özetle nasıl kazanç elde edeceğinizi söyleyeceğim.

Stok Fotoğraflar nedir?

Stok fotoğraflar çekilmiş, düzenlenmiş ve kullanıma hazır fotoğraflardır. Ancak stok görüntülerin kullanımı ücretsiz mi? Büyük ve yankılanan bir HAYIR. Fotoğrafçı veya bir stok fotoğrafının sahibi, lisanslama için kullanılabilir hale getirir, yani tasarımlarınızda yasal olarak kullanma hakkını elde etmek için bir ücret ödemeniz gerekir. En popüler lisans türlerinden biri, çok düşük bir maliyetle çok çeşitli kullanım hakları veren Royalty Free’dir.

Fotoğrafçılar, fotoğraflarını çevrimiçi olarak ödeyebileceğiniz ve doğrudan web sitelerinden indirebileceğiniz resimlerle dolu büyük dijital kataloglar sunan şirketlere yani stok fotoğraf ajanslarına gönderirler. Siz bu adımda mağazadan satın alıyorsunuz ve geliri fotoğrafçı ile paylaşıyorlar.

Stok görüntüler yalnızca fotoğraflarla sınırlı değildir, çizimler ve vektör dosyaları ile video klipler, film müzikleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Stok Fotoğrafçılığı

Stok Fotoğraflarını Nereden Alabilirim?

Stok fotoğraf satın almak için en iyi yer çevrimiçi stok fotoğraf mağazaları . En popüler olanları, aralarından seçim yapabileceğiniz milyonlarca görüntü içeren, tüm yüksek kaliteli ve birkaç basit tıklamayla indirilmeye hazır dijital kütüphanelere sahiptir.

Bu katalogların çoğu anahtar kelimelerle aranabilir ve sonuçları daraltmak için gelişmiş filtreler içerir, bu nedenle yalnızca çeşitli içeriklere değil, aynı zamanda kolay erişime de sahip olursunuz.

Hepsinden iyisi, bu şirketlerin çok uygun fiyatlara ve görüntüleri tek tek veya toplu olarak satın alma ve uzun vadede tasarruf etme seçeneklerine sahip olmasıdır.

Stok Fotoğrafçılığı ile Nasıl Para Kazanabilirim?

Güvenilir mağazalardan birinden bir üyelik oluşturmalı ve daha sonra üyelik bilgilerini doldurup onaylamalısınız. Ödeme kanallarınız hakkında tüm bilgileri sisteme kayıt ettikten sonra, lisansı size ait olan stok fotoğraflarınızı sisteme yükleyebilir ve kolaylıkla gelir elde edebilirsiniz.

Az sermaye ile yapılacak işler adlı yazımıza buradan göz atabilirsiniz

“Stok Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak 1 iş fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın