Son Derece Başarılı Freelancerların Önemli Alışkanlıkları 1 fikir

Başarılı Freelancer nasıl olur

Başarılı Freelancer adlı yazımıza başlarken, Serbest meslek sahibi olmak korkutucu bir şey olabilir. Yine de bu yaşam tarzını ve onunla birlikte gelen rakipsiz özgürlük duygusunu arzuluyorsanız, bunu düşünmeyin. Bu yazıda son derece başarılı bir freelancer olmanız için bazı ipuçları verilmiştir.

Düşüncelerinizi Yenileyin

Serbest çalışma birçok disiplin, planlama ve sıkı çalışma gerektirir.

Serbest çalışan olarak kendi patronunuz sizsiniz. Dijital bir göçebe olun ve istediğiniz yerde yaşayın. Öğlen uyanın. Sonuç olarak, serbest çalışma size her açıdan büyük esneklik sağlayacaktır.

Her şey tutumunuzla başlar. Kendinizi ciddiye alın, diğerleri de olacaktır. Kendi küçük işletmenize sahip olmak için daha fazla serbest çalışmayı düşünün.

CEO, CMO ve tüm stajyerler sizsiniz. Olası satış departmanı ve müşteri desteği sizsiniz. Siz her şeysiniz.

Başarılı Freelancer

Büyüme Zihniyetine Sahip Olun

Hedeflerinizi konfor bölgenizin çok ötesine ayarlamanız ve ardından bu hedeflere ve hayallere ulaşabilecek kişiye dönüşmenize izin vermeniz gerekir.

Tüm zamanların en büyük alıntılarından biri: “Bin millik yolculuk tek bir adımla başlar” ( Lao Tzu). Bu yüzden ilk adım çok önemlidir. Çatıdan aşağıya bir ev inşa etmeye başlayamazsınız.

Kabul etsek de etmesek de hepimiz kendi yolumuzda süper kahramanlarız. Çoğu zaman fark çok incedir, aslında resmi görmek için baş aşağı çevirmeniz gerekir.

Bugün bulunduğunuz yer için ailenizi, öğretmenlerinizi veya hayatınızı suçlamayı bırakın. Proaktif bir tutum sergilemeye başlayın. Çünkü pelerininde duran tek kişi sensin.

Organize Olun

Serbest çalışan olarak, gerçekten organize olmanız gerekir. Günlük bir program ayarlayın ve buna uyun. Ne yapacağınızı veya ne zaman yapacağınızı söyleyecek patron yoktur. İş arkadaşlarınızla rekabet halinde olmanız konusunda herhangi bir baskı yoktur.

Bunu serbest meslek sahibi olmanın en zorlu kısmı olarak görüyorum. Bu benim darboğazım. Zaman yönetimi becerilerim gerçekten berbat. Bu yüzden her zaman bana yardımcı olabilecek daha iyi ve geliştirilmiş stratejiler öğrenmek için sabırsızlanıyorum.

Serbest meslek sahibi olmadan önce bile sağlam bir iş planı hazırlayın. Kafanızdaki tüm bilgilere sahip olmasına rağmen, kağıda dökmek, stratejinizin belirli yönlerini yeniden düşünmeye zorlayacaktır. Bunu her zaman son derece yararlı buluyorum çünkü daha sonra kolayca geri dönebiliyorum.

Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Daha iyi organizasyon becerileri geliştirmenin yanı sıra, alışkanlıklarınızı değiştirmek sadece başarılı olmanıza değil, aynı zamanda bir kişi olarak da büyümenize yardımcı olacaktır. Tüm bu söylediklerimi dikkate aldığınızda başarıya giden yolda en önde olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Forum Sitesi Oluşturarak Para Kazanmak adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Yorum yapın