Pi Coin Nedir ? 1 iş fikri

Pi coin nedir nerede kullanılır

Pi coin nedir adlı yazımıza başlarken, Pi, Stellar platformu temel alınarak yaratılan yeni bir kripto varlık. Platform beta sürecinde topluluğa açılarak normalde Stellar platformunda madencilik imkanı bulunmamasına rağmen, sunduğu geliştirmeler ile madenciliği simüle ederek üretilen bu dijital varlığın, meritokrasi temelli bir dağıtım modeli ile paylaşımının yapılmasına olanak sağlıyor. Üç farklı rol ile platform üzerinde Pi kazanabiliyoruz.

Madenciliği yapılan diğer çoğu kripto parada olduğu gibi Pi’de de yarılanma (halving) söz konusu. Yarılanma tetikleyicisi ise üye sayısı. Mevcut üye sayısı 10 sayısının her yeni kuvvetine ulaştığında (yüz bin, bir milyon, on milyon…) mobil madencilerin temel kazım hızları (pioneer + contributor) yarıya iniyor. Böylece zaman içinde Pi’nin nadir elde edilen bir dijital varlık olarak değerini koruması ve arttırması öngörülüyor.

Uygulama, kazımı başlattığımız andan itibaren bize 24 saatlik periyotlar halinde, her saniye Pi kazandırıyor. Üç adet 24 saatlik kazım periyodunu tamamladığımızda katkıcı rolüne kavuşuyor ve güvenlik çemberi kurabiliyoruz. Güvenlik çemberine istediğimiz kadar üye ekleyebiliyor fakat bunların yalnızca 5 tanesinden faydalanabiliyoruz. Çemberdeki her üye temel kazım hızımızı ve dolayısıyla toplam kazım hızımızı %20 artırıyor (5 üye ile %100+ e kadar)

Pi coin nedir

Pi dünyanın en yaygın olarak kullanılan kripto parasını üretmeyi ve bu kripto para ile Pi Platformunda üyeler arası bir dijital pazar bünyesinde yapılan ürün/hizmet alışverişleri ile büyük ölçekli bir ekonomi yaratmayı hedefliyor. Bu ekonomi ayrıca akıllı kontrat desteği ve uygulama ana ekran bloğu sayesinde, üyeler ve platform dışından geliştiriciler tarafından merkeziyetsiz uygulamalar ve ana ekran ücretli tanıtımları ile desteklenecek.

Tüm bu aktiviteler zaman içerisinde serbest piyasa ekonomisi ile Pi’nin üyeleri arasında kabul gördüğü bir fiyat oluşumuna yön verecek. Ardından Pi kendi ana blokzincirine yerleşecek ve borsalarda listelenebilir hale gelecek. Tüm bu gelişim süreci sayesinde milyonlarca Pi kullanıcısının elinde, fiyatı konusunda kitlelerce uzlaşmaya varılmış bir kriptopara (PI) olacak ve bu da Pi’ye sahip olmak isteyen borsa kullanıcılarının Pi’yi değerinin altında satın alabilmesinin önüne geçecek.

Bir başka deyişle Pi’nin başarısı, topluluğun müşterek katkılarına, kullanımına ve benimsemesine bağlı. Pi ile bir değer üretmek topluluk olarak sizin elinizde. Pi’den fayda sağlayabilmek için tüm üyelerin odaklanması gereken şey; dijital pazar sürecine, Pi ekosistemine ve ekonomisine reel üretim veya tüketim ile nasıl katkıda bulunabilecekleri olmalıdır.

Pi Network‘ü bir dijital ulus ve biriktirdiğimiz Pi’yi de vatandaşlık maaşı gibi düşünebilirsiniz. Pi ile bir ekonomi yaratmak bizim elimizde. İçinde bulunduğumuz süreçte geliştirici takım Pi’yi kullanacağımız alanların altyapılarını hazırlıyor. Bulunduğumuz ağı güvence altına alıp işlerliğini sağlayacak yazılımları geliştiriyorlar.

Bizim şu anda yapmamız gereken şey kurucu takım tarafından uygulama ana ekranında ve moderatörler tarafından chat kanalları ve telegramda yapılan duyuruları takip ederek Pi biriktirmeye devam etmek.

Pi Davetiye Kodu: okipit

Mark Zuckerberg Biyografi: Facebook Kurucusu ve CEO’sunun Başarı Hikayesi adlı yazımıza buradan göz atabilirsiniz

“Pi Coin Nedir ? 1 iş fikri” üzerine bir yorum

  1. Ben kullanıyorum 2 haftadır. Hiç bir zahmeti yok. 3-5 tane de eş dost akraba davet ettiniz mi gerisi kolay. Zaten eşinizi çocuğunuzu yaptınız mı al san 2 kişi 🙂
    Her gün girip tıklayacaksınız sadece. Denemek isteyenler için davet kodumu yazdım. Gerekli desteği uygulamasından yazışarak veya telde konuşarak yapabilirim.
    Yakında PC ler için mine node çıkacak. İleride mobil uygulamadan kazanmayı kapacaklar tabi ki. Sonrası PC lerden node ile olacak. O zaman bu kadar hızlı kazanılmaz. Şimdiden deneyin derim. Bir şey kaybetmezsiniz.

    Davet kodu : muratyurdakul

    Cevapla

Yorum yapın