Öğrenciyken Para Kazanmak Mümkün Mü? Okurken Para Kazanma Yolları? 3 iş fikri

Okurken para kazanma yolları varmıdır?

Okurken para kazanma yolları konusunda öğrenciler tarafından çok yoğun araştırmalar yapıldığını biliyoruz. Nitekim öğrencilik sürecinde oluşan masrafları karşılamak ciddi anlamda zor. Buna ek olarak ailelerin ekonomik güçlerinin zayıflığı, kriz döneminde oluşan işsizlik süreçleri de öğrencilik dönemini zorlu hale getiriyor. Bu yazımızda da öğrenciyken para kazanmak mümkün mü, özellikle üniversite okurken para kazanmak için neler yapılabilir şeklindeki soruları cevaplandırmaya çalışacağız.

Okurken Para Kazanma Yolları

Okurken, Öğrenciyken Para Kazanmak Mümkün Müdür?

Elbette ki öğrenciyken para kazanmak, okurken ek gelir elde etmek mümkündür. Bu konuda birden fazla sayıda seçenek bulunmaktadır. Fiziki anlamdaki iş seçenekleri kısıtlı olmakla birlikte ancak part-time çalışma şeklinde iş bulunabilir. Bu konuda yaşanılan ilin büyüklüğüne ve ülkenin genel ekonomik durumu önemli bir faktör olup bilhassa büyükşehirler dışındaki illerde iş olanağı çok çok azdır. Bu yazımızda ise daha ziyade home-ofis şeklinde yani evde çalışarak para kazanma yolları hakkında bilgiler sunacağız. Bir nevi okurken internetten para kazanma olarak düşünebilirsiniz. Hemen bu seçeneklerden genel olarak bahsedelim.

 

Öğrenciyken Makale Yazarak Para Kazanmak – Okurken Para Kazanma Yolları

Öğrenciyken para kazanmak gerçekten de zor değil. Yeter ki biraz yeteneğiniz, boş vaktiniz ve hevesiniz olsun. Makale yazarak para kazanma, öğrencilerin için kayada değer bir gelir kaynağı olabilir. Hele ki yazım düzeyinde yabancı dil bilginiz varsa ingilizce makale yazarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Peki bu makaleleri nerede satabilirsiniz? Bu konuda Türkiye’de faaliyet gösteren büyük webmaster forumlarını takip etmelisiniz. R10.net, wmaraci.com gibi sitelere üye olarak burada makale alımı yapan kişilerle iletişim kurabilir ya da kendi satış konunuzu açabilirsiniz.

 

İnternet Sitesi Açarak Para Kazanma – Okurken Para Kazanma Yolları

Dışarıdan bilmeyen biri için zor gibi gelse de yukarıda bahsettiğimiz webmaster forum sitelerine üye olarak bu konuda da bilgi edinebilirsiniz. Bir websitesi nasıl açılır, nasıl gelir elde edilir vb. konularda çok detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Website açarak para kazanma olayı makale yazmak kadar hızlı gelir elde etme imkanı sunmasa da daha sürekli ve yüksek miktarlarda okurken para kazanma imkanı sunabilir. Örneğin website yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Website yapıp, geliştirip fazla sayıda ziyaretçinin sitenize girmesini sağlayarak reklam geliri de elde edebilirsiniz.

 

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanmak – Okurken Para Kazanma Yolları

Öğrenciyken para kazanma yolları konusunda araştırma yapıp bu yazımızı okuyanlar arasında önemli bir kesim eminiz ki; “işte bu tam benlik” diyecektir. Çünkü yeni nesil sosyal medya konusunda çok becerikli ve aktif. Peki bunu nasıl ek gelire dönüştürebiliriz, sosyal medya ile para kazanma nasıl olur? Çok basit, sosyal medya hesaplarınızı takipçi sayısı vb. kriterler bakımından geliştirip geniş kitlelere hitap edecek şekilde büyütürseniz kolayca reklam geliri elde edebilirsiniz.

Eğer ki sosyal medya sayfanızın üye etkileşimi yüksekse, yani bir paylaşım yaptığınızda çok iyi geri dönüşler alıyorsanız bunu paraya çevirebilirsiniz. Yine yukarıda bahsettiğimiz webmaster platformları aracılığıyla paylaşım reklamları alabilirsiniz. Sayfanızın büyüklüğüne ve etkileşim kabiliyetine göre bir link paylaşımıyla dahi harçlığınızı çıkartabilirsiniz.

Köyde yapılacak kazançlı işler yazımıza buradan bakabilirsiniz

“Öğrenciyken Para Kazanmak Mümkün Mü? Okurken Para Kazanma Yolları? 3 iş fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın