Küçük yerlerde para nasıl kazanılır ? 1 iş önerisi

Küçük yerlerde para nasıl kazanılır

Küçük yerlerde para nasıl kazanılır adlı yazımıza başlamadan önce, Küçük yerlerde yapılacak işler pek çok insanın merak edip araştırdığı konular arasında yer alır. Nitekim küçük yerleşim yerlerinde iş bulmak ve kazanç elde etmek kolay değildir. Yine de doğru şekilde üretilebilecek küçük yerlerde iş fikirleri ile küçük yerlerde yüksek gelir elde etmek mümkün olabilir. Yapılması gereken tek şey sabırlı olmak ve titiz bir araştırma yapmaktır.  

Küçük yerlerde para nasıl kazanılır

Küçük Yerlerde İş Bulmak, Para Kazanmak Kolay Mıdır? Küçük yerlerde para nasıl kazanılır

İş bulmak, ülkenin ekonomik durumu ile doğrudan bağlantılı bir süreçtir. Eğer ki ekonomi çarkları iyi işliyorsa ve piyasada alış-satış yönünden canlılık varsa iş bulmak buna paralel olarak kolaylaşır. Fakat ekonominin kötü gittiği ve özellikle içinde bulunduğumuz pandemi(salgın) süreci nedeniyle iş bulmak başlı başına zor hale gelmiştir.

Buna bir de küçük yerlerde iş bulmak ve para kazanmak süreci dahil edilince daha da zorluk yaşanacağı kesindir. Fakat bu demek değildir ki iş bulmak imkansızdır. Eğer ki yaşadığınız küçük yerde dikkatli bir araştırma yaparsanız ve evde çalışarak para kazanabilecek işler bulabilirseniz ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

 

Küçük Yerlerde Yapılacak İşler ve İş Fikirleri Nelerdir? Küçük yerlerde para nasıl kazanılır

Küçük yerlerde para nasıl kazanılır, az nüfuslu yerlerde iş imkanı kısıtlı sayıdadır. Bu tarz bölgelerde yaşayan kişi sayısı daha kısıtlı olduğundan yapılacak işin onlara hitap etmesi gerekir. Küçük yerlerde yapılacak iş fikirleri araştırmadan önce bölge halkını tanımak, nelerin daha fazla ilgi gördüğünü incelemekte yarar vardır.

Örneğin berber, çiğ köfteci, dönerci, market, pastane gibi işler pek çok yerde tutan ve devam ettirilebilen işler arasında yer alır. Bunların her biri için gerekli olan sermaye birbirinden farklıdır. Küçük yerlerde halk birbirini tanıdığı için var olan esnaf dışında birinden alışveriş yapması zordur. Bu nedenle yapılacak iş seçimini dikkatli araştırmak. öncelikle yaşadığınız yerleşim yerinde eksik olan bir alanda faaliyet göstermeyi hedeflemelisiniz.

 

Yaşadığınız yerdeki arazinin durumunu dikkate alın!

Küçük yerlerde yapılacak işler, yaşanılan yerin birçok durumuna göre değişiklik gösterebilir. Mesela yaşadığınız ilçe veya köyde tarıma ya da hayvancılığa uygun araziler mevcutsa bu alanda faaliyet gösterebilirsiniz. Verimli tarlalar varsa ve suya erişim kolaysa organik tarım yapmak mantıklı olabilir. Yine hayvanları otlatabileceğiniz geniş meralar varsa küçükbaş ya da büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de yapabilirsiniz.

 

Halkın hangi hizmete ihtiyacı var, araştırın!

Küçük yerde açacağınız bir dükkan ile orada bu hizmeti veren tek yer olabilir ve ciddi anlamda gelir elde edebilirsiniz. Bu dükkan oto yıkama, internet cafe veyahut bir lokanta olabilir. Bunun cevabını ancak yapacağınız araştırma belirleyecektir.

 

İlla dükkan açmanıza gerek yok, evde çalışarak para kazanmak da mümkün olabilir!

Küçük ilçelerde veya köylerde yapılacak işler konusunda farklı alternatifler mevcuttur. Yukarıda belirttiğimiz gibi bir dükkan açabilirsiniz. Fakat evde çalışarak da para kazanmanız mümkün. Mesela evde reçel yaparak, tarhana yaparak veyahut ev yemekleri yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra el işi dantel, örgü vs. yapıp kazanç elde etmek de mümkün. Bunun dışında evlere iş veren firmalar da irtibata geçerek de parça başı kazanç sağlamak ve iş sahibi olmak mümkündür.

Okurken para kazanma yolları hakkında yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Yorum yapın