Girişimcilerin Kendisine Söylediği 3 Tehlikeli Yalan

Girişimcilerin Kendisine Söylediği 3 Tehlikeli Yalan nedir ?

Girişimcilerin Kendisine Söylediği 3 Tehlikeli Yalan adlı yazımıza başlarken, Kendinize hiç girişimci dünyada sizin için bir yer olmadığını söylediniz mi? Yoksa korkunç bir yazar olduğunuzu ve hiç kimse kitabınızı veya blogunuzu okumaz diye düşündüğünüz bir an oldu mu?

İster süslü isimleri – zihinsel bloklar, sınırlayıcı inançlar, hatalı zihniyetler – ya da basitçe söylemek gerekirse, tehlikeli, acı verici yalanlar olarak adlandırın, bu tür gerçeklik çarpıtmaları hayallerinizi kolayca ezebilir.

Başlangıç ​​olarak, hedeflerinize yönelik herhangi bir anlamlı ilerleme, kendinize söylediğiniz her bir yalanı kabul etmenizi ve daha sonra sistematik olarak yok etmenizi gerektirir.

Bunu yapabilen tek kişi sizsiniz. Bunu sizin için başka kimse yapamaz.

Girişimci olmak için gerekenlere sahip değilim

Kafanızın içindeki bu sinir bozucu küçük ses size yeterince iyi / değerli / yetenekli / akıllı / sıska / güzel / genç / güçlü / nitelikli / eğitimli olmadığınızı mı söylüyor? Dinlemeyi bırak. Çünkü onu her dinlediğinizde, besliyorsunuz ve sadece güçleniyor. Öyleyse hayatına güç vermeyi bırak.

Kendini öğrenme ve iyileştirme yeteneğine sahipsin. Başlangıcınızı başka birinin durumuyla karşılaştırmayı bırak. Kendi durumunla bile başlangıcını karşılaştırmayı bırak.

Ama kendine inanmalısın. Yolculuğa güvenmelisin. Hayallerinizden vazgeçemez ve hayatınızın geri kalanını, sürekli olarak bir şey eksikmiş gibi hissedeceğiniz yontma bir versiyon gibi yaşayamazsınız. İyi şeylere layıksın. Kim olabileceğinden vazgeçme.

Girişimcilerin Kendisine Söylediği 3 Tehlikeli Yalan

Daha fazla zamanım / param / teknik bilgim olduğunda yaparım

Bir dakika bekle. Öyleyse hayallerini bırakmak istiyorsun çünkü bir gün bugünden daha ulaşılabilir görünüyor? Bunun ne kadar saçma olduğunu bile fark etmiyor musun? Sadece orada oturup hiçbir şey yapmazsanız yıldızlar asla tam olarak hizalanmayacaktır.

Serbest hizmet sunmanın size hiçbir maliyeti yoktur. Bir Instagram hesabı oluşturmak birkaç dakika alır ve başlamak için yalnızca telefonunuza ihtiyacınız vardır.

Diğerleri zaten önümde, denemenin bile bir anlamı yok

Steve Jobs, Nokia’nın o sırada mümkün olan en iyi cep telefonunu sunduğuna inanmış olsaydı, iPhone hiçbir zaman icat edilmemiş olabilirdi.

Şimdiye kadar yüz milyonlarca kitap yayınlanmış olsa da, yayıncılık endüstrisinin durduğunu görmüyorsunuz çünkü bu mantığa göre zaten yeterince kitap var. Ayrıca ilk romanlar her zaman en çok satanlar listelerini vurdu.

Hayaliniz sizin için önemliyse, mazeretler bulmayı bırakın ve gerçeği yaratmanın bir yolunu aramaya başlayın.

Son Derece Başarılı Freelancerların Önemli Alışkanlıkları adlı yazımıza buradan göz atabilirsiniz

Yorum yapın