Kazançlı, Getirisi Yüksek Tarımsal Ürünler Nelerdir? 7 iş fikri

Getirisi Yüksek Tarımsal Ürünler Nelerdir?

Getirisi yüksek tarımsal ürünler adlı yazımıza başlarken, Dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerin dış ticaret yapısına bakıldığında, ihracat gelirlerinin önemli kısmının tarım ürünleri satışından oluştuğunu görebiliriz. Bu nedenle ekonomik getirisi yüksek tarım ürünleri üretip satmak, ciddi miktarda kazanç sağlamaktadır. Peki bireysel olarak getirisi yüksek olan tarım ürünleri üretmek istersek ne yapmalıyız? Getirisi yüksek tarımsal ürünler nelerdir? En kârlı tarımsal ürünler listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

Getirisi Yüksek Tarımsal Ürünler

 

Ticari Getirisi Yüksek Tarımsal Ürünler ve Para Eden Bitkiler 

Türkiye gelişmiş tarım ülkelerinden bir tanesidirAncak bu potansiyeli tam olarak yansıtamadığımız ve yüksek gelirleri tarım ürünleri üretimini yeterli düzeyde yapamadığımız bilinen bir durumdur. Fakat bireysel olarak bu işe atılmak, getirisi yüksek olan tarım ürünleri ekerek kazanç elde etmek istiyorsanız bir an evvel harekete geçebilirsiniz. Eğer tarıma elverişli bir araziniz bulunuyorsa ve bu işten para kazanmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız en kârlı tarımsal ürünler listesini inceleyebilirsiniz. Tarımsal faaliyetler Türkiye’de en çok yapılan sektörlerden bir tanesidir. Bu sektör içerisinde kar elde etmek seçilen doğru tarın ürünlerini seçmek gerekir. Bu rehberde getirisi yüksek tarım ürünleri ve bitkilerini listeliyoruzEn çok para kazandıran tarım ürünleri; 

Ginseng, 

Lavanta, 

Trüf mantarı, 

Kuzu göbeği mantarı, 

Kiraz, 

Safran, 

İstiridye mantarı, 

Kinoa bitkisi  

Türkiye tarıma elverişli ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle İç Anadolu bölgesi dahil coğrafi özellikleri açısından her çeşitten bitki kolayca yetişebiliyor. Bu kadar çok tarım alanına sahip olan ülkemiz de tarımsal yatırımlar son derece düşük oranlarda bulunuyor. 2020 yılında para kazandıracak tarımsal yatırımlara yön vererek yüksek oranlı bir gelir uygulamasından kolayca yararlanabilirsiniz. 

 

Tarımsal İş Fikirleri, Maliyetler Ne Durumda?

Tarımsal işletme konusu çok büyük bir alanı kapsıyor. Çoğu zaman, tarım üreticileri bir çok hizmeti bir arada bulundurabiliyor. Tarımsal işlemlerin büyüklüğü ayrıca beş kişiden 1000’den fazla çalışanı olan çok aşamalı bir tarım şirketine kadar değişebilir. Tarımsal işletmeyi açmadan önce faaliyet yönüne, üretim aşamalarına ve nihai ürün türlerine karar vermenizi tavsiye ediyoruz. Orta ölçekli tarım alanları oluştururken ilk maliyetler tahmini olarak; 

Saha düzenleme işlemleri 5.000 TL, 

Tesislerin inşaatı 600.000 TL, 

Ekipman alımı 1.000.000 TL, 

Bahçe düzenleme işlemleri 20.000 TL, 

Fide, tohum, fidan alımı, 20.000 TL 

Bu rakamların göreceli olduğunu unutmamanız gerekir. Nitekim günümüzde teknolojik gelişmeler hızla artıyor ve buna paralel olarak maliyetlerde önemli düşüşler sağlanabiliyorken verimlilik de artabiliyor. Fakat başta yakıt olmak üzere kullanılacak olan enerjinin maliyetleri, tarımsal iş fikirleri değerlendirilirken kesinlikle dikkate alınacak önemli unsurların başında yer almaktadır.

Basketbolcu olmak için ne yapmak gerekir adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

“Kazançlı, Getirisi Yüksek Tarımsal Ürünler Nelerdir? 7 iş fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın