Forum Sitesi Oluşturarak Para Kazanmak

Çeşitli çevrimiçi iş fikirleri düşünürken, bir forum sitesi olutşurmak iyi bir seçenek gibi görünebilir. Genelde, forumu kurup çalıştırdıktan ve tartışma konusu oluşturduktan sonra, diğer kullanıcılar bu konuların devamını getirir. Peki kendi forumunuzu oluşturup para kazanmak iyi bir fikir mi?

Bir forum sitesi oluşturmalı mısınız?

Forum sitesi iyi bir fikir olsa da, forum oluşturmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli zorluk vardır. İlk olarak, enerjilerinin çoğunu çekici bir tema tasarlamaya ve özelleştirmeye veya mükemmel forum eklentilerini seçmeye adayan birçok webmaster tarafından yapılan hatalardan kaçının.

Site ne kadar güzel görünse de, kritik bir kullanıcı kitlesi olmadan forumlar hiçbir yere ulaşamayacaktır.

Bir forum ile büyük bir grup oluşturmak isteyen çoğu insan, gerçek bir reklam kampanyası yürütmek için yeterli bütçeye sahip olmayacaktır, bu nedenle kısa sürede başarılı olmanız için önceden kurulmuş bir topluluğunuz olmalıdır. Bu topluluğu sosyal medya üzerinden daha öncesinde oluşturmuş olabilirsiniz.

Çoğu zaman, belirli bir konuya odaklanan bir niş forumu , kullanıcıları çekmek için her konuyla ilgili paylaşım yapmaya odaklanan forumdan daha iyi bir şansa sahip olacaktır. Zaten çok sayıda düzenli aboneye, popüler bir Youtube kanalına, bir e-posta listesine veya hatta bir Facebook, LinkedIn veya Google grubunda yerleşik bir varlığa sahip bir blogunuz varsa, sadece forumu oluşturmak ve beklemek yeterli olacaktır.

Bir forum oluşturmadan veya alan adınızı satın almadan önce forumunuza katkıda bulunacak bir kullanıcı topluluğu oluşturmak için ideal olarak çok çalışmalısınız. Mümkünse, moderatör olarak hizmet verebilecek veya en azından bazı tartışmaların başlatılması için gerekli kontrolleri sağlayabilecek küçük bir kullanıcı grubuna birkaç kişiyi forumunuza almaya çalışın.

Forumlardan Para Kazanmanın Yolları

Adsense, özellikle forumlardan olmak üzere web sitelerinden para kazanmanın en kolay yollarından biridir. Adsense ile çalışmaya başlamak için çok az bir emek gerekir, böylece daha önemli şeylere, yani içerik üretmeye ve topluluk oluşturmaya odaklanabilirsiniz.

Adsense’i kullanmaya başladığınızda, Reklam yerleşiminizi maksimum gelir elde etmek için doğru yönlendirdiğiniz için dikkatinizi dağıtabilirsiniz.

Burada anlamanız gereken bir şey, forumunuzu ziyaret eden 1000 kişiniz varsa, ne kadar çok denerseniz deneyin Adsense’de günde birkaç dolardan fazla para kazanmayacağınızdır. Bu nedenle, Reklam yerleşimini değiştirmeye odaklanmak yerine, daha fazla ileti dizisi ve trafik oluşturmaya odaklanmalısınız .

Bir yan not olarak, belirli bir trafik seviyesi olmadığı sürece forumlarımda bir Adsense olmasını tavsiye etmiyorum. İdeal olarak, Adsense’i düşünmeden önce günde en az bin ziyaretçiye odaklanın.

Premium Üyelikler

Forumunuz büyüdükçe, insanların istediği bazı ekstra şeyler sunduğunuz premium üyeliğe başlayabilirsiniz. Çeşitli rozetler, üyelik özellikleri, özel kategoriler vesaire ile bu üyelikleri özelleştirebilir ve üyelerinize belirli ücret karşılığında sunabilirsiniz. Bu en bilindik yöntemlerden birisidir.

Bir önceki yazımız olan Girişimci Olma Hakikati ve Adımları başlıklı makalemizde evden para kazanma, girişimci ve girişimci fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Related posts

Leave a Comment