Forum Sitesi Oluşturarak Para Kazanmak 1 iş fikri

Forum Sitesi Oluşturarak Para Kazanılır mı ?

Forum Sitesi Oluşturarak Para Kazanmak adlı yazımıza başlarken, İnternetten gelir elde etme yollarından birisi de forum sitesi açmak olabilir. Nitekim bir dorum sitesi kurup tartışmaya açık başlıklar oluşturduktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelebilir. Hızlı bir şekilde artan kullanıcı sayısı ile hem google üzerinden reklam gelirleri elde edebilir hem de alternatif reklam çeşitleri ile kazanç sağlayabilirsiniz.

 

Forum Sitesi Nasıl Oluşturulur, Kolay Mı Zor Mu?

Forum sitesi iyi bir fikir olsa da, forum oluşturmadan önce göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan birkaç önemli güçlük vardır. İlk olarak, enerjilerinin çoğunu çekici bir tema tasarlamaya ve özelleştirmeye yada muhteşem forum eklentilerini seçmeye adayan biroldukça webmaster tarafınca meydana getirilen hatalardan kaçının.

Site ne kadar güzel görünse de, tehlikeli sonuç bir kullanıcı kitlesi olmadan forumlar aslabir yere ulaşamayacaktır.

Bir forum ile büyük bir grup oluşturmak isteyen çoğu insan, gerçek bir reklam kampanyası yürütmek için kafi bütçeye sahip olmayacaktır, bundan dolayı kısa sürede başarılı olmanız için önceden kurulmuş bir topluluğunuz olmalıdır. Bu topluluğu sosyal medya üzerinden daha öncesinde oluşturmuş olabilirsiniz.

Çoğu vakit, belirli bir konuya odaklanan bir niş forumu , kullanıcıları çekmek için her mevzuyla ilgili paylaşım oluşturmaya odaklanan forumdan daha iyi bir şansa haiz olacaktır. Aslına bakarsanız çok sayıda düzenli aboneye, popüler bir Youtube kanalına, bir e-posta listesine yada hatta bir feysbuk, LinkedIn veya Google grubunda yerleşik bir varlığa sahip bir blogunuz varsa, bir tek forumu oluşturmak ve beklemek yeterli olacaktır.

Bir forum oluşturmadan veya alan adınızı satın almadan önce forumunuza katkıda bulunacak bir kullanıcı topluluğu oluşturmak için ideal olarak çok çalışmalısınız. Mümkünse, moderatör olarak hizmet verebilecek yada en azından bazı tartışmaların başlatılması için gerekli kontrolleri sağlayabilecek ufak bir kullanıcı grubuna birkaç kişiyi forumunuza almaya çalışın.

 

Forumlardan Para Kazanmanın Yolları

Adsense, özellikle forumlardan olmak üzere web sitelerinden para kazanmanın en basit yollarından biridir. Adsense ile çalışmaya başlamak için çok azca bir emek gerekir, böylece daha önemli şeylere, yani içerik üretmeye ve topluluk oluşturmaya odaklanabilirsiniz.

Adsense’i kullanmaya başladığınızda, Reklam yerleşiminizi maksimum gelir elde etmek için doğru yönlendirdiğiniz için dikkatinizi dağıtabilirsiniz.

Burada anlamanız gereken bir şey, forumunuzu ziyaret eden 1000 kişiniz varsa, ne kadar çok denerseniz deneyin Adsense’de günde birkaç dolardan fazla para kazanmayacağınızdır. bundan dolayı, Reklam yerleşimini değiştirmeye odaklanmak yerine, daha çok mesaj dizisi ve trafik meydana getirmeye odaklanmalısınız .

Bir yan not olarak, belirli bir trafik seviyesi olmadığı sürece forumlarımda bir Adsense olmasını tavsiye etmiyorum. İdeal olarak, Adsense’i düşünmeden önce günde minimum bin ziyaretçiye odaklanın.

 

Premium Üyelikler

Forumunuz büyüdükçe, insanoğluın istediği bazı extra şeyler sunduğunuz premium üyeliğe başlayabilirsiniz. Çeşitli rozetler, üyelik özellikleri, özel kategoriler vesaire ile bu üyelikleri özelleştirebilir ve üyelerinize belirli ücret karşılığında sunabilirsiniz. Bu en bilindik yöntemlerden birisidir.

Blog Web Site Açarak Reklamlar ile Para Kazanma adlı yazımıza buradan göz atabilirsiniz

“Forum Sitesi Oluşturarak Para Kazanmak 1 iş fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın