Evde yağlı boya tablo yaparak para kazanma 1 iş fikri

Evde yağlı boya tablo yaparak para kazanılır mı?

Evde yağlı boya tablo yaparak para kazanma adlı yazımıza başlarken, Yağlı boya tablolar evimizin duvarlarını süslemek için en çok kullandığımız dekoratif ürünlerin başında gelmektedir. Sizde evde yağlı boya tablo yaparak para kazanabilirsiniz. Basit birkaç yağlı boya uygulama tekniğini öğrenerek evde muhteşem tablolar yapmak hiç zor değil. Yağlı boya çeşitli zeminlerde (tuval, karton, kumaş veya kâğıt gibi) uygulanabilen bir boya türüdür. Bu sebeple sizde evde değişik zeminler kullanarak yağlı boya tablolar yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Bugün 40 x 50 cm boyutunda bir yağlı boya tablo ortalama 70,00 TL ile 200,00 TL arasında satılmaktadır. 

Evde yağlı boya tablo

Evde Yağlı Boya Tablo Nasıl Yapılır? 

Evde yağlı boya tablo yapmak için hazır setler satın alarak başlayabilirsiniz. Ya da ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri tek tek de alarak tablo yapabilirsiniz. Tablo yapmaya başlamadan önce boyaları ve hangi renklerin karışımı ile ne renk elde edilir bilgilerini araştırın. Birkaç basit boyama tekniği öğrenin ve bu tekniklerde gelişmeye çalışın. Başlangıç için yağlı boya doğa resimleri uygun olacaktır. 90’lı yıllarda meşhur olan Bob Ross (Resim Sevinci Programı) birkaç videosunu izlemek bile size basit resim yapmanız için gerekli bilgiyi verecektir.  

Evde bulunan saksı çiçekleri, vazo gibi materyallerin yağlı boya tablosunu da yapabilirsiniz. Yağlı boya tablo yapmak için tuval kullanabileceğiniz gibi resim kartonu, kumaş veya kâğıt kullanılabilir. Fon olarak evde bulunan malzemeye göre yağlı boya tablo yapmaya başlayabilirsiniz. 

 

Evde Yapılan Yağlı Boya Tabloları Nasıl Satarım? 

Evde yapmış olduğunuz yağlı boya tabloları satmak için en uygun yollardan birisi sosyal medya platformlarıdır. Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformlarda hesaplar açarak evde yaptığınız yağlı boya tabloların görsellerini bu alanlarda paylaşarak satış yapabilirsiniz. İnternette sanat sayfalarını takip ederek yağlı boya tablonuzu bu sayfalarda paylaşarak satabilirsiniz. Çevrenizde bulunan insanlara yaptığınız tabloyu tanıtarak satabilirsiniz. 

Okul, kreş ve diğer işyerlerine yaptığınız tabloları tanıtabilir ve satış yapabilirsiniz. Resim sergilerine katılarak yaptığınız tabloları burada sergileyebilirsiniz. Bu tür sergiler doğrudan tablo ile ilgilenen insanların katıldığı yerler olduğundan satış yapma imkânı da oldukça fazladır. Sanat evlerine ve hediyelik eşya fuarlarına katılarak evde yapmış olduğunuz yağlı boya tabloları geniş kitlelerle buluşturup satış yapabilirsiniz. 

Evde penye sepet yaparak para kazanma adlı yazımıza buradan göz atabilirsiniz

Yorum yapın