Evde mum yaparak para kazanma yolları 1 iş önerisi

Evde mum yaparak para kazanma yolları

Evde mum yaparak para kazanma adlı yazımıza başlarken, Mum ışığı yüzyıllar öncesine kadar dayanan bir ışık kaynağıdır. Şuanda tüm dünyada halen aktif olarak kullanılmaya devam etmektedir. Mum ışığı ayriyeten dekor yapmak amacıyla evlerde ve ofislerde de kullanılıyor. İnsanların evini dekor etme merakı ek iş yapmak isteyenlere iyi bir fırsat tanımaktadır. Sonuçta evde boş oturmak istemeyen ev hanımları veya okul giderlerini karşılamak için part time iş arayan öğrenciler için yeni bir ek gelir kapısı olabilir. 

Sizde boş zamanlarda evde mum yaparak hatta bu mumları zevkinize göre dekor ederek para kazanabilir ve bu iş üzerine kendi iş yerinizi bile açabilirsiniz. Mum yaparak para kazanma yöntemleri aşağıda açıklanmıştır. 

mum yaparak para kazanma

Evde Mum Yaparak Para Kazanmak İçin Hangi Yöntemleri İzlemelisiniz? 

Evde mum yapmak gerçekten çok zevkli ve eğlenceli bir ek gelir sağlayan bir iştir. Birçok insan bu işi para kazanmak için değil hobi olarak yapmaktadır. Öncelikle sizlere lazım olan malzemeleri temin ederek el becerisi kazanabilirsiniz. Bu işte sizlere lazım olan malzemeler bakkallar da satılan beyaz mum, rengarenk pastel boya ve çiçek esansı gereklidir. Bu malzemeleri temin ederek el becerisi kazanabilirsiniz. Çiçek esansı bulamazsanız evde kendi kullandığınız parfümleri de kullanabilirsiniz. 

Peki bu malzemeler ne işe yarayacak derseniz bunun cevabı şu şekilde açıklanabilir. Öncelikle küçük bir kapta mumları eritiniz. Daha sonra pastel boyayı ve esansı (yoksa kendi parfümünüzü) ekleyerek karıştırınız. Karışımdan elde ettiğiniz sıvıyı soğumasını bekleyerek kaptan çıkarıyorsunuz ve işlem sadece bu kadar basit ve kısa sürecektir. Arzu ederseniz elde ettiğiniz mumları üstüne sim dökerek veya şekiller çizerek ürünü daha fazla fiyata insanlara pazarlayabilirsiniz. 

Evde Mum Yaparak Ne Kadar Kazanırız? 

Bu iş hayal ettiğiniz kadar kârlıdır. Örnek verecek olursak mesela 50 liralık bir mum malzemesi alırsanız sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak minimum 100 liralık mum üreterek iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Sizin El becerinize göre kazanacağınız ücretler daha da artış gösterebilir. Fiyatları belirlemek için elde ettiğiniz mumları internette araştırarak ne kadara satıldığını öğrenebilir ve buna göre mumlara fiyat çıkarabilirsiniz. Sizlere tavsiye olarak ürettiğiniz mumları e-mağaza yoluyla satmanız tavsiye edilir çünkü internette daha çok insana ulaşmış olacaksınız. 

Evde çorap işi yaparak para kazanma adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Yorum yapın