Evde kasnak işi yaparak para kazanmak 1 iş fikri

Evde kasnak işi yaparak para kazanılabilir mi ?

Evde kasnak işi adlı yazımıza başlarken, Türkiye’de her 10 kadından 7’si ev hanımlığı yapıyor ve bu sayı gün geçtikçe azalsa da önümüzde ki en az 20 yıl boyunca bu böyle devam edecek gibi duruyor. Artık ev hanımları da küçükte olsa ev bütçesine katkıda bulunuyorlar. Ev hanımlarının evde herhangi bir iş yaparak para kazanmaları size de ilham kaynağı oluyorsa bu makale de evde kasnak işi yaparak sizde ayda en az 500 lira gelir elde edebilir ve kendiniz için para kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Evde kasnak işi yapmak size gelir sağladığı gibi firmalarında iş yükünü azaltıyor. Öte yandan bu işe kendi sermayesi ile giren insanlarda bulunmaktadır. Evde kasnak işi yapmanın detayları aşağıda başlıklar halinde verilmiştir. 

Evde kasnak işi

1- Evde Kasnak  Yaparak Kimler Para Kazanabilir? 

Evde kasnak işi yapmak tamamen el becerisine bağlıdır. Eğer sizin de kasnak yapmak için el beceriniz varsa ve iğne ipliği hatasız bir şekilde kullanabiliyorsanız sizin için bu işi yapmanız da hiçbir engel bulunmuyor demektir. Sizlere tavsiye olarak sosyal medyayı iyi derecede kullanabiliyorsanız kendi sayfanızı kurarak satış yapabilir ve müşterilerle birebir iletişim kurabilirsiniz. 

2- Evde Kasnak Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir? 

Bu işin size az maliyeti çok çok geliri olacağından emin olabilirsiniz. Ancak en önemli husus sizin çalışma saatinize göre geliriniz azalabilir ya da artabilir. Kasnak yapmada gerekli malzemeler ise beyaz tutkal, boncuk, rengarenk dikiş ipleri ve en önemli malzeme olan kasnaktır. Bu malzemelerin size toplam maliyeti 100 lirayı geçmeyecektir. 

3- Evde Kasnak Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır? 

Evde kasnak işi yapmak, ilk zamanlar evlere işveren kasnak firmalarından almanız tavsiye olunur. Nedeni ise hem kendi işinizi yapacak kadar para kazanırsınız hem de firmaların alış satış işlerinin nasıl ilerlediğini öğrenmiş olursunuz. Firmalar ortalama olarak bir kasnağı 5-7 lira arasında vermektedir ve bu işi yapan ev hanımlarının aylık geliri 500 lira üstündedir. Öte yandan bu işe kendi sermayenizle girecekseniz biraz daha uğraş vererek kasnak başına çok daha iyi ücretler kazanabilirsiniz. Kendi yaptığınız kasnakları minimum 20, maksimum 100 lira dolaylarında satabilirsiniz. Kendi işini yapan ev hanımları ise aylık gelirleri 1000 lira üstündedir.  

Evde dekoratif vazo yaparak para kazanma adlı yazımıza buradan göz atabilirsiniz

“Evde kasnak işi yaparak para kazanmak 1 iş fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın