Evde hasır şapka yaparak para kazanma 1 iş fikri

Evde hasır şapka yaparak para kazanma iş fikri

Evde hasır şapka yaparak para kazanma adlı yazımıza başlamadan evvel, Yaz aylarında kullanım açısından rahat ve moda trendlerine uygun olan hasır şapkalar her kesimden insan için bir tercih sebebidir. İnsanların tatilde sahil kenarlarında veya karasal iklimlerde dışarı çıkarken kullandığı bu aksesuarlar her dönemde ilgiyle karşılanmıştır. Asıl amacının sıcaktan korumak olduğu bu hasır şapkalar farklı dizayn ve tasarımlarla, farklı boyut ve şekillerle kullanıcının karşısına çıkıyor. Yaz aylarında kullanılan asır şapkaların birden fazla çeşidi vardır. 

Evde hasır şapka yaparak para kazanma

Evde Hasır Şapka İşi Nasıl Yapılır? 

Hasır şapka yapımına başlamadan önce ihtiyaç duyulan malzemelerin temin edilmesi gerekmektedir. Hasır şapka yapımı için gerekli olan; herhangi bir hasır şapka, plastik iğne, kurdele ipi, kumaş işaretleyici ve kumaş makasına ihtiyaç vardır. Satılması hedeflenen hasır şapkalar o yılın moda olan renkleriyle dizayn edilmelidir. 

Hasır şapkaları dizayn ederken; farklı büyüklüklerde çiçekler veya renklerde kurdeleler, müşterinin isteği doğrultusunda isim yazma özelliği, sahil kenarlarında turist alan bölgeler için hasır şapka satışını güçlendirir. Çünkü yaz aylarının ve sahil kenarlarının bir simgesi haline gelen özel ve farklı dizayndaki bu kullanışlı şapkalar kişiye özel yapılınca yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir. 

Evde Yapılan Hasır Şapkalar Nasıl Satışa Sunulur? 

Evde yapımı tamamlanan hasır şapkalarının sıradaki izleyeceği süreç ise pazarlama, insanlara tanıtma ve beğendirme bölümüdür. Bu süreç arkadaş veya akraba vasıtasıyla kulaktan kulağa olabileceği gibi küçük maliyeti düşük bir el ilanıyla da tanıtım yönünden sağlanmalıdır. İmkanlar doğrultusunda hasır şapkaların tanıtımının ve görücüye çıkmasının en uygun olduğu yerler turistlerin ilgisini çekecek olan bölgelere stantlar açarak olabilir. Turistik bölgelerde bu tür ürünler hediyelik eşya grubuna girdiği için tercih edilen bir üründür. İnsanların tanıdıklarına alabileceği özel tasarımlarla veya isimlerinin yazılı olduğu hasır şapka siparişi almak da mümkündür. 

Evde Hasır Şapka İşi Yapmanın Maliyeti ve Getirileri 

Hasır şapkaların yapımında kullanılan bir hasar şapka 15-20 TL’ye bulunur. Kumaş işaretleme kalemi, kurdele, değişik motifler ve iplerin üreticiye bir hasır şapka için toplam maliyeti 10 TL’yi geçmeden yapılabilmektedir. 

Evde Fiyonk yaparak para kazanma adlı yazımıza buradan göz atabilirsiniz

“Evde hasır şapka yaparak para kazanma 1 iş fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın