Evde dekoratif vazo yaparak para kazanma yolları 1 iş fikri

Evde dekoratif vazo yaparak para kazanılabilir mi ?

Evde dekoratif vazo adlı yazımıza başlarken, Evlerde ek iş yapmak günümüzde en trend işler arasına girmiş durumdadır. Ek işler yaparak aile bütçesine veya kendi bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları veya öğrenciler genellikle ek işi yapma gerekliliği duyan insanlardır. 

Neredeyse her insan evlerine dekor ürünleri alarak salonlarını veya oturma odalarını süslerler ve buda ortama maksimum derecede şıklık katar. Peki, bu süsleme işini sadece fabrikalar mı yapıyor yoksa el işi süslemelerle mi yapılıyor diye merak ediyorsanız sizleri çok bekletmeden bu işin her iki ortamda da yapılıyor olması sizin için bir yeni ek gelir kapısı olabilir. Bu işten ne kadar ücret kazanabileceğinizi aşağıdaki başlıklarda belirtilmiştir. 

Evde dekoratif vazo

Dekoratif Vazo Yapmak Kimler İçin Uygundur? 

Dekoratif vazo yapmak genelde el becerisi orta seviyenin üstünde olan insanlar için daha uygun olacaktır. Eğer el sanatlarında hiçbir tecrübeniz yoksa önceden el becerisi kazanmanız tavsiye edilir. El becerisi kazanmak için resim çizebilir veya evinizde bulunan kullanmadığınız porselen tabak ve benzeri gereçlerin üzerine çizerek el becerisi zamanla kazanabilirsiniz. 

 

Dekoratif Vazo Yapmak İçin Ne Kadar Bütçe Gereklidir? 

Ek iş aldıysanız maalesef işi aldığınız firma size vazo haricinde malzeme imkanı vermemektedir. Vazo dekor malzemeleri sanıldığı kadar pahalı araç gereçler değildir. Çevrenizde Bulunan bijuterilerden fiyatı maksimum 50 liraya malzemeleri satın alarak bu işe başlayabilirsiniz. Bu işi kendiniz yapacaksanız vazoyu üretenlerden satın alarak ürün ve istediğiniz gibi ürünü dekor edebilir ve kendi işinizi de yapabilirsiniz. 

 

Dekoratif Vazo Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim? 

Ek iş olarak dekoratif vazo dekor etmeniz için size ek gelir fırsatı sunan birçok firma bulunmaktadır. Eğer sizin de el beceriniz varsa ve süsleme işlerinden anlıyorsanız bu iş sizin için kaçınılmaz bir fırsat olacaktır. Ortalama olarak vazo dekor ederek kazanacağınız ücret 4 ile 11 lira arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Eğer vazo dekor olarak kendi işinizi yapacaksanız vazo başı 4-10 lira arasında satın alabilir ve vazoları kendi tarzınıza uygun dekor ederek insanlara 25-75 lira arasında ürünleri insanlara en kolayından pazar yerlerinde satış sağlayabilirsiniz. Bu işi yapanların aylık kazancı en az 500 liradan başlamaktadır. 

Evde yağlı boya tablo yaparak para kazanma adlı yazımıza buradan göz atabilirsiniz

“Evde dekoratif vazo yaparak para kazanma yolları 1 iş fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın