Evde ahşap oyuncak yapmak Satarak Para Kazanma Yolları 1 iş fikri

Evde ahşap oyuncak yapmak ve satarak para kazanmak

Evde ahşap oyuncak yapmak adlı yazımıza başlamadan önce, Dünya üzerinde birçok ülkede olduğu gibi artık Türkiye’de de insanlar çocuklarına ve bebeklerine plastik vb. zararlı malzemelerden üretilen oyuncakları almak istemiyorlar. Bunun yerine ahşap oyuncak tercih eden insanlar, ahşap oyuncak sektörünü özellikle son birkaç yılda kelimenin tam anlamıyla katladı. Peki oyuncak satarak para kazanmak mümkün mü? Evde ahşap oyuncak yaparak para kazanmak isteyenler ne yapmalı? Detaylar yazımızın devamında…

Evde ahşap oyuncak yapmak

Evde Ahşap Oyuncak Nasıl Yapılır? 

Evde ahşap oyuncak yapmak konusunda bilginiz yoksa en yakınınızdaki Halk Eğitim Merkezi ya da Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri’ndeki ahşap malzeme üretimi ile ilgili bir kursa, hiçbir ücret ödemeden katılabilirsiniz. Hayat Boyu Öğrenme Merkezleri’nde ve Halk Eğitim Merkezleri’nde bu dal genellikle ahşap boyama olarak geçmektedir.

Bu kurslar vesilesiyle öğrendiklerinizi kullanarak ahşap oyuncak üretimine başlayabilirsiniz. Fakat böyle bir imkanınız yoksa da kendi başınıza evde ahşap oyuncak yapmak konusunda çalışmalar yapabilirsiniz.

Peki nasıl? İnternette özellikle video sitesi olan Youtube üzerinde evde ahşap oyuncak yapımı videoları konusunda yüzlerce kaynak bulabilirsiniz. Bu videoları izleyerek sizler de evde ahşap oyuncak nasıl yapılır, öğrenebilirsiniz. Akabinde de bu oyuncakların satışını yaparak bunu ek gelire dönüştürebilirsiniz.

Ahşap oyuncak yapmak için gerekli olan malzemeleri bijuterilerde, dekorasyon mağazalarında ve çeşitli büyük perakende satış mağazalarında bulabilirsiniz. 

 

Evde Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Evde ahşap oyuncak yaparak para kazanmak istiyorsanız ilk olarak ahşap oyuncak üretiminin nasıl yapılması gerektiğini öğrenmelisiniz. Ancak bu ahşap oyuncakların farklı ve dikkat çekici olmaları gerektiği için yalnızca ahşap oyuncak üretimini öğrenmek yeterli olmayacaktır.

Bunun dışında yeteneklerinizi de kullanıp dikkat çekici ve farklı tasarımlar oluşturmanız gerekiyor. Standart oyuncak tasarımları yerine değişik ve özgün tasarımlı ahşap oyuncaklar daha fazla satış rakamlarına ulaşmaktadır. Ahşap oyuncakların üretimi aslında işin en basit kısmıdır. Yalnızca bir hafta deneme yaparak bile çok şık ahşap oyuncakları çok kısa bir sürede üretebilme fırsatı elde edebilirsiniz. Siz de bu sektörde yer almak istiyorsanız, birkaç gün içerisinde bile bu sektörden payınızı alabilirsiniz.

Nitekim evlerinde ahşap oyuncak yaparak ek gelir sağlayan birçok ev hanımı var. Bu insanlar genellikle 2 veya daha fazla kişi ile birlikte çalışarak aylık 3 bin TL’ye kadar gelir elde edebiliyorlar. Fakat evde ahşap oyuncak yaparak para kazanma konusunda işin bir diğer püf noktası; ürettiğiniz ahşap oyuncakları satmaktır. Ahşap oyuncakların özelliklerine göre genellikle 20 ile 50 TL arasında bir satış fiyatı bulunmaktadır. Satış noktaları ise genellikle turistik bölgelerdeki çarşı tezgahları, bijuteri mağazaları ve sosyal medyadır. 

İmkanınız varsa bu satış yollarının tamamını kullanmanız sizin için avantajlı olacaktır. Şehrinizde bulunan bijuteri mağazalarıyla ya da çarşı tezgahtarlarıyla anlaşarak belirli bir komisyon karşılığında oyuncaklarınızı satmalarını sağlayabilir ya da direkt olarak bijuteri mağazalarına ve tezgahtarlara ürünlerinizi satabilirsiniz. 

Evde hasır şapka yaparak para kazanma adlı makalemize buradan bakabilirsiniz

“Evde ahşap oyuncak yapmak Satarak Para Kazanma Yolları 1 iş fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın