Follow Us

Blog Yazarak Reklamlar ile Para Kazanma

Blog Yazarak Reklamlar ile Para Kazanma

Para kazanmak istiyorsunuz, değil mi? Tabii ki. Herkes para kazanmak ister ve ihtiyaç duyar. Bu nedenle bir blog oluşturdunuz, çünkü blog yazmak para kazanmanın kolay ve ulaşılabilir bir yoludur, ancak bunu yaparken nasıl para kazanacağınızdan emin değilsiniz. Belki de zaten bir blogunuz var ve bu blogdan para kazanmanın yollarını araştırıyorsunuz.

Bir hobi blogu ya da bir iş günlüğü olsun, fark etmez. Bir blog ile para kazanmak, doğru yaparsanız size çok iyi gelir kazandırabilir.

TBM veya BGBM Reklamlarıyla Para Kazanın

Blogcuların para kazanmasının en yaygın yollarından biri, sitelerine reklam yerleştirmektir. İki popüler reklam türü vardır:

  • TBM / PPC Reklamları: Tıklama başına maliyet (tıklama başına ödeme olarak da adlandırılır) reklamlar genellikle içeriğinize veya kenar çubuğunuza yerleştirdiğiniz bannerlardır. Bir okuyucu reklamı her tıkladığında, o tıklama için size ödeme yapılır.
  • BGBM Reklamları: BGBM Reklamları veya “1000 gösterim başına maliyet”, reklamınızı kaç kişinin görüntülediğine bağlı olarak size sabit miktarda para ödeyen reklamlardır.

Bu tür reklamları yerleştirmek için belki de en popüler ağ Google AdSense’dir . Bu programla, reklamverenlerle doğrudan iletişim kurmanıza gerek yoktur; banner’ı sitenize yerleştirirsiniz, Google içeriğinizle alakalı reklamları seçer ve görüntüleyenleriniz reklamları tıklar.

 

Özel Reklam Satışı

Reklam satma konusunda reklam ağlarıyla çalışmak tek seçeneğiniz değildir. Yeterli trafik elde ederseniz, reklamverenler doğrudan size gelip reklamlarını sitenize yerleştirmenizi isteyebilir. Ayrıca reklamverenlerle kendiniz de iletişim kurabilirsiniz. Yukarıda belirtilen seçenekten en büyük farkı, ortalama bir gelir olmamasıdır, bu da kendi reklam fiyat oranlarınızı ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Bununla para kazanma yöntemleri değişiklik gösterebilir. Örneğin, bir gönderi içindeki bağlantı için bir kerelik ücret talep edebilirsiniz. Banner reklamlar düzenliyorsanız, iş ortağınızdan aylık olarak ücret alabilirsiniz.

İçeriğinize Satış Ortağı Bağlantılarını Dahil Et

Affiliate marketing, blogunuzdan para kazanmak için başka bir harika araçtır.

  1. Bir reklamverenin satmak istediği bir ürünü vardır. Alıcı eğer sitenizden geliyorsa size her satıştan size belirli bir komisyon vermeyi teklif eder.
  2. Satış ortağı bağlantınızı sitenize eklersiniz. Bunu doğrudan içerikte veya şerit reklamlarda yapabilirsiniz. Bir okuyucu size özel bağlantınızı tıklar ve önerdiğiniz ürünü satın alırsa, satın aldıklarının belirli bir yüzdesini kazanırsınız.

Zamanla, sizin için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını öğreneceksiniz. Bu blogunuza ve size bağlı da olabilir.

Bir önceki yazımız olan Dropshipping Nedir, Nasıl Yapılır, Nasıl Para Kazanılır? başlıklı makalemizde amazon, dropshipping ve ebay hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir