Blog Web Sitesi Açarak Reklamlar ile Para Kazanma 1 iş fikri

Blog Web Sitesi açarak reklamlardan para kazanmak

Blog Web Sitesi adlı yazımıza başlarken, Ek gelir elde etmek ve para kazanmak istiyorsunuz değil mi? Gayet doğal ki hepimiz para kazanmak ister ve ihtiyaç duyar. Bu yüzden bir blog oluşturdunuz, çünkü blog yazmak para kazanmanın basit ve ulaşılabilir bir yoludur. Kim bilir belki de bir blogunuz var ve bu blogdan para kazanmanın yollarını araştırıyorsunuz. Bir hobi blogu veya bir iş günlüğü olsun, fark etmez. Bir blog ile para kazanmak, doğru yaparsanız size çok iyi gelir getirebilir. İşte blog yazarak gelir elde etmenin yollarından birkaçını sizlerle paylaştık…

 

TBM veya BGBM Reklamlarıyla Para Kazanın

Blogcuların para kazanmasının en yaygın yollarından biri, sitelerine reklam yerleştirmektir. İki popüler reklam türü vardır:

TBM / PPC Reklamları: Tıklama başına maliyet (tıklama başına ödeme olarak da adlandırılır) reklamlar genellikle içeriğinize yada kenar çubuğunuza yerleştirdiğiniz bannerlardır. Bir okuyucu reklamı her tıkladığında, o tıklama için size ödeme yapılır.
BGBM Reklamları: BGBM Reklamları veya “1000 gösterim başına maliyet”, reklamınızı kaç ferdin görüntülediğine bağlı olarak size durağan miktarda para ödeyen reklamlardır.

Bu tür reklamları yerleştirmek için kim bilir en popüler ağ Google AdSense’dir . Bu programla, reklamverenlerle direkt iletişim kurmanıza gerek kalmamıştır; banner’ı sitenize yerleştirirsiniz, Google içeriğinizle alakalı reklamları seçer ve görüntüleyenleriniz reklamları tıklar.

 

Özel Reklam Satışı Yaparak Kazanç Elde Edin

Reklam satma mevzusunda reklam ağlarıyla çalışmak tek seçeneğiniz değildir. yeterli trafik elde ederseniz, reklamverenler doğrudan size gelip reklamlarını sitenize yerleştirmenizi isteyebilir. ek olarak reklamverenlerle kendiniz de bildirişim kurabilirsiniz. Yukarıda belirtilen seçenekten en büyük farkı, averaj bir gelir olmamasıdır, bu da kendi reklam fiyat oranlarınızı ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

Bununla para kazanma şekilleri değişim gösterebilir. Örneğin, bir gönderi içindeki bağlantı için bir kerelik ücret talep edebilirsiniz. Banner reklamlar düzenliyorsanız, iş ortağınızdan aylık olarak ücret alabilirsiniz.

 

İçeriğinize Satış Ortağı Bağlantılarını Dahil Et

Affiliate pazarlama, blogunuzdan para kazanmak için başka bir mükemmel çalgıtır.

Bir reklamverenin satmak istediği bir ürünü vardır. Alıcı eğer sitenizden geliyorsa size her satıştan size belirli bir komisyon vermeyi teklif eder.
Satış ortağı bağlantınızı sitenize eklersiniz. Bunu direkt içerikte yada şerit reklamlarda yapabilirsiniz. Bir okuyucu size özel bağlantınızı tıklar ve önerdiğiniz ürünü satın alırsa, satın aldıklarının belirli bir yüzdesini kazanırsınız.

Zaman içinde, sizin için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını öğreneceksiniz. Bu blogunuza ve size bağlı da olabilir.

Dropshipping Nedir, Nasıl Yapılır, Nasıl Para Kazanılır ? adlı yazımıza buradan göz atabilirsiniz

Yorum yapın