Bitcoin Nedir ve Nasıl Çalışır? 1 iş fikri

Bitcoin nedir nasıl kazanılır

Bitcoin nedir ve nasıl çalışır adlı yazımıza başlarken, Bitcoin bir kripto para birimidir , bir elektronik para biçimidir. Bankalardan bağımsız olarak merkezi olmayan bir dijital para birimidir ve aracılara ihtiyaç duymadan blockchain ağında kullanıcıdan kullanıcıya gönderilebilir.

Bitcoin nedir ve nasıl çalışır?

Bitcoin’in 2008’de Occupy Wall Street’in büyük bankaları borçluların parasını kötüye kullanmak, müşterileri kandırmak, sistemi donatmak ve pazarlık ücretleri almakla suçladıktan hemen sonra ortaya çıkması şaşırtıcı değil. Bitcoin öncüleri, satıcıyı görevlendirmek, aracıyı ortadan kaldırmak, faiz ücretlerini iptal etmek ve işlemleri şeffaflaştırmak, yolsuzluğu kesmek, organik ağ değeri oluşturmak ve ücretleri azaltmak istiyordu. Paranızı kontrol edebileceğiniz ve bankalara bağlı olmadan neler olduğunu bilebileceğiniz merkezi olmayan bir sistem oluşturdular.

Bitcoin nispeten kısa bir sürede ortaya çıktı. Tüm dünyada, ABD’deki büyük bir mücevher zinciri olan REEDS Jewelers’tan Polonya’nın Varşova şehrindeki özel bir hastaneye kadar olan şirketler bu para birimini kabul ediyor. Dell, Expedia, PayPal ve Microsoft gibi milyar dolarlık işletmeler de bunu yapıyor. Web siteleri tanıtımını yapar, Bitcoin Dergisi gibi yayınlar haberlerini ve fiyat işlemlerini yayınlar, forumlar kripto para birimini tartışır ve madeni paralarının ticaretini yapar. Bitcoin’in uygulama programlama arabirimi (API), fiyat endeksi ve döviz kuru vardır.

Bitcoin nedir

Bitcoin İşlemsel özellikler:

1.) Geri döndürülemez: Onaylandıktan sonra bir işlem geri alınamaz. Kimse tarafından. Siz değil, bankalarınız değil, ülkenizin başkanı değil, madenciniz değil Satoshi değil. Kimse. Para gönderirsen, gönderirsin. Bu kadar. Paranızı bir dolandırıcıya gönderdiyseniz veya bir bilgisayar korsanı bilgisayarınızdan çaldıysa kimse size yardımcı olamaz. Güvenlik ağı yok.

2.) Sahte: İşlemler veya hesaplar gerçek dünya kimliklerine bağlı değildir. Yaklaşık 30 karakterden oluşan rastgele görünen zincirler olarak adlandırılan adreslerde Bitcoin alırsınız. İşlem akışını analiz etmek genellikle mümkün olmakla birlikte, kullanıcıların gerçek dünya kimliğini bu adreslere bağlamak pek mümkün değildir.

3.) Hızlı ve küresel: İşlem ağda neredeyse anında yayılır ve birkaç dakika içinde onaylanır. Küresel bir bilgisayar ağında olduklarından, fiziksel konumunuza tamamen kayıtsız kalırlar. Bitcoin’i komşunuza mı yoksa dünyanın diğer tarafındaki birine mi gönderdiğiniz önemli değil.

4.) Güvenli:  Bitcoin fonları açık anahtarlı şifreleme sisteminde kilitlenir. Yalnızca özel anahtarın sahibi kripto para birimi gönderebilir. Güçlü kriptografik teknoloji ve büyük sayıların büyüsü bu şemayı kırmayı imkansız hale getiriyor.

5.) İzinsiz : Bitcoin kullanmak için kimseden izin almanıza gerek yoktur. Herkesin ücretsiz olarak indirebileceği ve kullanabileceği bir yazılım. Yükledikten sonra, Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini alabilir ve gönderebilirsiniz. Hiç kimse kendi paranızla işlem yapmanıza engel olamaz. Kapı bekçisi yok.

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Madencilik veya işleme, zincire kronolojik olarak yeni işlemler (veya bloklar) ekleyerek ve kuyrukta tutarak Bitcoin üretimi yapabilirsiniz. Her işlem tamamlandığında, kodların kodu çözüldüğünde ve bitcoinler geçtiğinde veya değiş tokuş edildiğinde bloklar kesilir.

Madenciler ayrıca şifreleme sorunlarını çözmek için özel yazılım teknolojisini kullanarak yeni bitcoinler üretebilirler. Bu bitcoin üretmek için akıllı bir yol sağlar ve aynı zamanda insanlara teşvik sağlar.

Stok fotoğrafçılığı yaparak para kazanmak adlı yazımıza buradan bakabilirsiniz

“Bitcoin Nedir ve Nasıl Çalışır? 1 iş fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın