Az sermaye ile yapılacak işler 1 iş fikri

Az sermaye ile yapılacak işler nelerdir ?

Az sermaye ile yapılacak işler adlı yazımıza başlarken, Düşük sermaye ile yapılabilecek birçok kazançlı işler bulunuyor. Kısa sürede sermayenizin katlanması açısından az sermaye ile yapılabilecek işlere yönelebilirsiniz. Düşük bir birikiminiz olduğunda yüksek kazançlı ve ciddi deneyim gerektirmeyen işler sayesinde düzenli bir şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Bireyler ve firmalar tarafından tercih edilen düşük sermayeli işler sayesinde ayrıca dilerseniz çalışma kadronuzu da kısa sürede oluşturabilirsiniz. Düşük sermaye işler sayesinde ev hanımları, öğrenciler, emekliler hızlı bir şekilde istikrarlı olarak kazanç elde edebiliyor. Bu kazançlı işlerin birçok özelliği ve avantajı bulunması sebebiyle birçok bireyler tarafından güvenle icra ediliyor. 

Az sermaye ile yapılacak işler

Korku Evi Ve Evden Kaçış Oyunu Açmak – Az sermaye ile yapılacak işler

Özellikle genç kuşakların yoğunlukta yaşadığı ülkemizde korku evi ve evden kaçış oyunu açarak kısa sürede yüksek kazançlar elde edilebilir. Kusursuz görsel efektler ile hazırlanan korku, gerilim tarzından korku ev ve evden kaçış oyunu açabilirsiniz.

Bu kazançlı işe başlamak istediğinizde öncelikle piyasa araştırması gerçekleştirmeli ve franchise almalı ve akabinde ise özgün bir senaryo üzerinden müşterilerinize hizmet sunmalısınız. Korku ev ve kaçış oyunu açmak işi sayesinde kısa sürede sermayenizi katlayabilirsiniz. Herkese hitap eden bu eğlenceli işi uzun yıllar boyu icra edebilirsiniz. Bu iş sayesinde ayrıca kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Ev Ortamından Çağrı Merkezi Operatörlüğü Yapmak – Az sermaye ile yapılacak işler

Düşük bir birikim üzerinden ev ortamında çağrı merkezi operatörlüğü yapılarak da güzel kazançlar elde edilebilir. Ciddi deneyim gerektirmemesi sayesinde güçlük çekilmeden yapılabilen bu eğlenceli iş ayrıca mesleki anlamda da icra edilebiliyor. Özellikle öğrenciler tarafından tercih edilen çağrı merkezi operatörlüğü için aktif internet bağlantısı, telefon ve biraz da Türkçe diline hâkim olunması yeterlidir. 

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Oluşturmak – Az sermaye ile yapılacak işler

Son dönemlerin de en çok tercih edilen ve istikrarlı bir iş olması sebebiyle firmalara da eden düşük bir sermaye ile solucan gübresi üretim tesisi kurularak kısa sürede yüksek kazançlar sağlanabiliyor. Orta düzeyli bir solucan gübresi üretim tesisi kurulabilmesi açısından ilk olarak girişimcilik belgesi alınmalı ve ortalama olarak 10 bin TL gibi bir sermayenin olması yeterlidir.

Geniş bir pazar alanına sahip olan bu eğlenceli iş ayrıca hobi ve mesleki anlamda da icra edilebiliyor. İlk etapta satın alınan 100 bin adet solucanın her 3 ayda bir 2 katına çoğalması sayesinde 1-2 yıl içerisinde milyonlarca adet solucana sahip olunabiliyor. Solucan gübresi kg fiyatı ortalama olarak 3 TL üzerinden satışa sunuluyor. Örneğin 2 milyon adet solucana ulaşıldığında ayda 3 ton solucan gübresinden 9 bin TL gibi yüksek kazanç elde edilebiliyor.

Yüksek deneyim gerektirmeyen bu muhteşem kazançlı iş için ilk etapta 40 metre karelik bir alan yeterlidir. Solucan gübresi üretimi hakkında eğitim programlarına katılmanız yeterlidir. 

Mantar Yetiştiriciliği Yapılması – Az sermaye ile yapılacak işler

Düşük sermayeli yüksek kazançlı işlerden biri de mantar yetiştiriciliği işidir. Türkiye’nin pek çok bölgelerinden icra edilen mantar yetiştiriciliği girişimcilik işi olması haricinde ciddi deneyim gerektirmiyor. Bu sebeple dileyen herkes bu kazançlı işi sürekli olarak icra edebiliyor. Mantar yetiştiriciliğinde tercihinize göre hazır tesis satın alabilir veya örneğin 50 metre karelik bir alan üzerinden mantar yetiştiriciliği yapabilirsiniz.

Geniş bir pazar alanına sahip olan mantar yetiştiriciliği işinde bu sayede ürünlerinizi güçlük çekmeden hızlı bir biçimde satabilirsiniz. Mantar yetiştiriciliği işinizi 1-2 yıl içerisinde genişlettiğinizde ayrıca ürünlerinizi yurtdışı üzerinden de satışa sunabilir ve kazancınızı yükseltebilirsiniz. 

Yarasa Gübresi Satışı – Az sermaye ile yapılacak işler

Son birkaç yılın en ilgi çekici düşük sermayeli işlerinden biri de yarasa gübresi satışıdır. Bu macera dolu işten düzenli olarak gelir elde edebilirsiniz. Bu muhteşem kazançlı işi yapmaya karar verdiğinizde ise yapmanız gereken tek şey ilgili yasal mercilerden gerekli izinleri alarak yasaların yaşadığı mağaralar üzerinden yarasa gübresini çıkartarak işlenmiş haliyle satışa sunabilirsiniz. Pek çok firmalar tarafından tercih edilen yarasa gübresi işini mesleki olarak da icra edebilirsiniz. Bu işten daha yüksek kazanç elde etmek için dilerseniz çalışma ekibinizi kurabilirsiniz. 

Hazır Yemek Satışı – Az sermaye ile yapılacak işler

Küçük bir sermaye ile küçük çapta bir yemek dükkânı açarak hazır yemek satışı yapabilirsiniz. Bugün birçok büyük çaptaki yemek firmalarının bu seviyeye küçük dükkân üzerinden ulaştığını belirtebiliriz.20 bin TL gibi düşük bir birikim üzerinden orta düzeyli bir yemek dükkanı hizmete sunabilirsiniz.

Hazır yemek işinde düzenli olarak gelir elde edebilirsiniz. Hazır yemeklerinizi firmalara, öğrencilere sunabileceğiniz gibi ayrıca düğün, sünnet, nişan gibi organizasyonlarda da hazır yemek hizmeti sunabilirsiniz. 

Danışmanlık Hizmeti Sunulması – Az sermaye ile yapılacak işler

Düşük bir sermaye üzerinden evinizin konforunda firmalara danışmanlık hizmeti vererek ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Ev hanımları, emekliler, öğrenciler tarafından keyifle yapılan danışmanlık hizmeti sayesinde düzenli olarak para kazanabilirsiniz.

Evinizin ortamında orta düzeyde online bir ofis kurarak online danışmanlık yaparak firmanızın müşteri potansiyelini yükseltebilirsiniz. Danışmanlık hizmeti ile kısa sürede deneyim kazanabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti yapmak istediğinizde aktif internet bağlantısı ve 1 adet bilgisayarınız olması yeterlidir. 

Düşük sermayesiz işleri icra etmek istediğinizde firmalar ile iletişime geçebilir veya doğrudan iş ilanları web sitelerinden ilanları inceleyebilirsiniz. Düşük sermayeli işler sayesinde birkaç ay sonunda sermayenizi ikiye ve hatta üçe katlayabilirsiniz. Düşük sermayeli işlerden daha yüksek kazançlar elde etmek istediğinizde girişimcilik ekibinizi oluşturabilirsiniz.

Düşük sermayeli işler sayesinde her ay tüm masraflarınızı kolayca karşılayabilir ve ciddi birikimlere sahip olabilirsiniz. Bu kazançlı işlerde daha kısa sürede yüksek müşteri potansiyeli elde etmek için eğitim programlarında yerinizi alabilirsiniz. 10 bin TL, 20 bin TL, 30 bin TL gibi düşük miktardaki sermayenizi değerlendirmek ve istikrarlı bir şekilde kazanç elde etmek için düşük sermayeli işler arasında tercih yapabilirsiniz. 

Pi coin nedir adlı yazımıza buradan göz atabilirsiniz

Yorum yapın