Küçük Sermayeyle Ne İş Yapılır? Az Sermaye ile Yapılabilecek İş Fikirleri Nelerdir? 5 Fikir

Az Sermaye ile Yapılabilecek İş

Az Sermaye ile Yapılabilecek İş, Küçük sermayeyle ne iş yapılır sorusunun yanıtı kendi işini kurmak isteyen ve bütçesi kısıtlı olan pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki az sermaye ile ne iş yapılır? Az sermayeyle yapılacak iş fikirleri nelerdir? Az para ile yapılacak işler kazandırır mı? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle küçük sermaye kavramının kişilere göre değişkenlik gösterdiğini söylemek gerekir. Kimisine göre 5.000 tl az sermaye iken kimisine göre 50.000 tl ufak sermaye olarak görülebilir. Bu biraz da yapılacak işin içeriğine bağlı olarak değişebilmektedir. Küçük sermayeyle ne iş yapılır sorusuna yanıt aramadan önce bölge analizi yapmakta yarar vardır. Eğer bir dükkan açmak planlanıyorsa bölge halkının ne tür işlere talep gösterdiğini incelemek yararlı olacaktır. Bunun yanı sıra az sermaye ile evden yapılabilecek işler de bulunmakta olup bunlar teknik bilgi birikimi, tecrübe gibi ekstra özellikler gerektirebilir. İş dünyasında seçeneklerin fazla olması sayesinde herkes kendi bütçesine ve yeteneklerine uygun işi kolayca bulup kısa süre içerisinde hizmet vermeye başlayabilir. Az sermaye ile yapılacak iş fikirleri kapsamında birkaç örneği sizlerle aşağıda paylaştık. Detaylarına bakalım;

Az Sermaye ile Yapılabilecek İş

Az Sermaye ile Yapılabilecek İş, Kolay İş Fikirleri

Maddi açıdan yetersiz geliri olan ya da gelirini çeşitli nedenlerle arttırmak isteyenler evde iş fikirleri, az sermaye ile yapılacak işler, ek iş yöntemleri gibi konularda araştırmalar yapmaktadır. Aslında doğru bir tercih ve zamanlama ile ufak bir yatırımla dahi ek iş yaparak kayda değer gelirler elde edebilirsiniz. Burada önemli olan husus, size en uygun ek iş fikirlerini araştırmaktır. Birazdan aşağıda sıralayacağımız iş fikirleri arasında kendinize en uygun olanı tespit edip araştırmalarınızı bu yönde hızlandırabilirsiniz. Fakat şunu da unutmayın; listemizde yer almayan yüzlerce ek iş ya da evde iş fikirleri bulmanız mümkündür. Bu nedenle internet üzerinde çok sıkı araştırmalar yaparak çok daha farklı az sermaye ile yapılacak işler ve ek iş yöntemleri bulabilirsiniz.

 

Website Kurarak e-ticaret ile ya da Reklam Yayınları İle Para Kazanma

Az sermaye ile nasıl para kazanırım diyorsanız ve internet ile içli dışlı biri iseniz web site kurmayı deneyebilirsiniz. Websitenizi e-ticaret üzerine açıp ürün satışı yapabilirsiniz. Veya sitenizi geliştirip ziyaretçilerin sitenize gelmesini sağlarsanız reklam gelirleri ile kazanç sağlayabilirsiniz.

 

Fotoğrafçılık ile Para Kazanma Az Sermaye ile Yapılabilecek İş

Yazımızın başında da dediğimiz gibi bazen bir konudaki yeteneğiniz size para olarak kolayca geri dönebilir. Onlardan biri de fotoğraf çekme kabiliyeti. Birçok kişi hobi mahiyetinde foto çekimi yapıyor fakat bazılarımız bu işi ciddi manada iyi yapıyor olabilir. Eğer siz de bu konuda kendinizi yetkin hissediyorsanız düğün fotoğrafçılığı, doğum ve bebek fotoğrafçılığı gibi alanlarda faaliyet göstererek az sermaye ile para kazanma sürecine adım atabilirsiniz.

 

Makale(içerik) Yazarak Para Kazanma Az Sermaye ile Yapılabilecek İş

Bilindiği üzere internet dünyasında milyonlarca web site yer almaktadır. Bu sitelerin sahipleri bazen kendisi makale yazabiliyorken bazıları ise zaman yetersizliğinden ya da çeşitli nedenlerle makale yazarları ile çalışarak web sitelerine içerik ekletmektedir. Eğer ki makale yazabilme konusunda beceriniz varsa ya da öğrenmeye hevesli iseniz, evinizde makale yazarak para kazanabilirsiniz. Günde 1000 kelimelik birkaç makale yazarak 2000-3000 tl ek gelir elde edebilirsiniz. Bunu bir de makale yazar ekibi oluşturarak daha profesyonel hale getirirseniz çok daha yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

 

Evde Organik Ürün Yaparak Para Kazanma Az Sermaye ile Yapılabilecek İş

Organik ürün denince her türlü gıdanın organik şekilde ev yapımı yoluyla imal edilmiş ürün akla gelmelidir. Mesela evde reçel yapmak, salça yapmak, tarhana yapmak ve bunların satışını yapmak, güzel kazançlar elde etmenizi sağlayabilir.

 

Halı Yıkamacı Dükkanı Açmak

Artık sokaklarda halı yıkayanlara rastlamak çok zor. Nitekim insanlar kendini yormadan zahmetsizce halılarını yıkatmak üzere halı yıkama firmalarını tercih ediyor. Sizler de az sermaye ile halı yıkama firması açıp güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer ki teknolojik bir halı yıkama makinesi alırsanız ve müşterilerinizi memnun eden bir hizmet anlayışıyla hareket ederseniz kısa sürede iyi bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz.

Karides yetiştiriciliği nasıl yapılır? Buradan yazımıza ulaşabilirsiniz belki bu size bir fikir olur?

“Küçük Sermayeyle Ne İş Yapılır? Az Sermaye ile Yapılabilecek İş Fikirleri Nelerdir? 5 Fikir” üzerine bir yorum

Yorum yapın