Amazon Ortaklık Programı ile Kazancı En Yükseğe Çıkarma Stratejileri 1 iş fikri

Amazon Ortaklık Programı ile Kazanç Yüseltme

Amazon Ortaklık Programı ile kazancı en yükseğe çıkarma stratejisi adlı yazımıza başlarken, Web sitenizi karlı bir Amazon ortaklık sitesine dönüştürmek mi istiyorsunuz? Sitenize gelen trafiği artırmak ve Amazon ödemelerinizi en üst düzeye çıkarmak için bu ipuçlarını deneyin.

1. Kazanç Getirecek Özel Bir Alan Bulun.

Amazon Associates programı aracılığıyla gelirlerinin çoğunu kazanan web siteleri niş siteler olarak bilinir ve başarılı bir niş site oluşturmanın anahtarı, öncelikle e-ticaret pazarının hangi bölümünü hedefleyeceğinizi belirlemektir.

Kârlı, düşük rekabetli bir niş bulmak zor olabilir, ancak bilginiz olan veya ilginizi çeken bir niş aramak iyi bir fikirdir. Örneğin, doğal cilt bakımına giriyorsanız, güzellik blogu veya oyunla ilgileniyorsanız oyunları veya oyun konsollarını incelemek işe yarayabilir. İnceleme odaklı içerik oluşturmak, kârlı bir satış ortağı sitesi oluşturmanın en iyi yollarından biridir; Ayrıca, hedeflediğiniz pazarı veya kitleyi anlamadığınız takdirde ilgi çekici içerik oluşturmakta zorlanacaksınız.

Ancak, yalnızca konu ile ilgilenmek niş sitenizi rekabetçi hale getirmek için yeterli değildir. Bir niş üzerinde çalışmaya başlamadan önce, çeşitli nişlerin ne kadar rekabetçi olduğunu ve hangi anahtar kelimeleri en kolay şekilde sıralayabileceğinizi belirlemek için bazı  anahtar kelime araştırmaları yapın.

Amazon Ortaklık Programı

2. Normal, orijinal içerik oluşturun.

Amazon ürünlerini sosyal medyada veya YouTube’da tanıtabilseniz de, çoğu kişi bunu blog yazarak yapar. Çeşitli Amazon ürünlerinin tek ürün incelemelerini yazmak popüler bir seçenektir, ancak daha ilgi çekici olabilecek inceleme odaklı içerik oluşturmanın başka yolları da vardır.

Birkaç benzer ürünün toplamalarını yazmak etkili olabilir. Bu yazılar, “En İyi 5 El Mikseri” nin incelemelerini veya “Amazon’dan Satın Alabileceğiniz En İyi Fitness Bileklikleri” gibi bir liste halinde çeşitli incelemelerin bir araya getirilmesini içerebilir.

Bir bağlantı yerelleştirici kullanın.

Bağlantı yerelleştiricileri, belirli ülkelerden ziyaretçileri belirli bir siteye yönlendirmenizi sağlar. Örneğin, İngiltere merkezli bir kullanıcı web sitenizi ziyaret edip bir Amazon satış ortağı bağlantısını tıklarsa, bağlantı yerelleştiricisi kullanıcıyı amazon.co.uk adresine yönlendirir. Satış ortağı bağlantılarınız için bir bağlantı yerelleştirici kullanmazsanız, Amazon’a gittiğiniz yabancı trafik için komisyon almazsınız.

Amazon’un ortaklık programı sizin için uygun mu? Amazon Ortaklık Programı

Amazon Associates’e kaydolmadan önce dikkate alınması gereken çok şey var. Zaten bağlı kuruluş bağlantıları ekleyebileceğiniz uygun içeriğe sahip bir web siteniz varsa, uzun vadede ek gelir elde etmeye başlamanın basit bir yolu olabilir.

Bununla birlikte, Amazon Ortaklık Programı satış ortağı bağlantıları aracılığıyla karlı hale getirmek amacıyla sıfırdan bir web sitesi oluşturuyorsanız, incelemeler ve ürünle ilgili içeriklerle doldurma işlemi zaman alıcı olabilir. Ancak, bağlı kuruluş bağlantıları ile optimize edilmiş bir niş site geliştirmek de kısa vadede karlı olma olasılığı vardır.

Amazon Associates programı vesilesiyle gelirlerinin çoğunu kazanan web siteleri niş siteler olarak bilinir ve başarılı bir niş site oluşturmanın anahtarı, öncelikle e-tecim pazarının hangi bölümünü hedefleyeceğinizi belirlemektir.

Kârlı, düşük rekabetli bir niş bulmak zor olabilir, sadece bilginiz olan veya ilginizi çeken bir niş aramak iyi bir fikirdir. Örneğin, naturel cilt bakımına giriyorsanız, güzellik blogu yada oyunla ilgileniyorsanız oyunları yada oyun konsollarını incelemek işe yarayabilir. İnceleme odaklı içerik oluşturmak, kârlı bir satış ortağı sitesi oluşturmanın en iyi yollarından biridir; ek olarak, hedeflediğiniz pazarı veya kitleyi anlamadığınız takdirde ilgi çekici içerik oluşturmakta zorlanacaksınız.

Sadece, yalnızca mevzu ile ilgilenmek niş sitenizi rekabetçi hale getirmek için kafi değildir. Bir niş üzerinde çalışmaya başlamadan önce, çeşitli nişlerin ne kadar rekabetçi olduğunu ve hangi anahtar kelimeleri en basit şekilde sıralayabileceğinizi belirlemek için bazı  anahtar kelime araştırmaları yapın.

2. Normal, orijinal içerik oluşturun.

Amazon ürünlerini sosyal medyada veya YouTube’da tanıtabilseniz de, çoğu birey bunu blog yazarak yapar. Çeşitli Amazon ürünlerinin tek ürün incelemelerini yazmak popüler bir seçenektir, ancak daha ilgi çekici olabilecek inceleme odaklı içerik oluşturmanın başka yolları da vardır.

Birkaç benzer ürünün toplamalarını yazmak etkili olabilir. Bu yazılar, “En İyi 5 El Mikseri” nin incelemelerini veya “Amazon’dan Satın Alabileceğiniz En İyi Fitness Bileklikleri” gibi bir liste halinde çeşitli araştırmaların bir araya getirilmesini içerebilir.

Bir bağlantı yerelleştirici kullanın.

Bağlantı yerelleştiricileri, belirli ülkelerden ziyaretçileri belirli bir siteye yönlendirmenizi sağlar. Örneğin, İngiltere merkezli bir kullanıcı web sitenizi ziyaret edip bir Amazon satış ortağı bağlantısını tıklarsa, bağlantı yerelleştiricisi kullanıcıyı amazon.Co.Uk adresine yönlendirir. Satış ortağı bağlantılarınız için bir bağlantı yerelleştirici kullanmazsanız, Amazon’a gittiğiniz yabancı trafik için komisyon almazsınız.

Amazon’un işbirliği programı sizin için uygun mu?

Amazon Ortaklık Programı Amazon Associates’e kaydolmadan önce dikkate alınması ihtiyaç duyulan çok şey var. aslına bakarsanız bağlı kuruluş bağlantıları ekleyebileceğiniz uygun içeriğe sahip bir web siteniz varsa, uzun solukta ek gelir elde etmeye başlamanın sıradan bir yolu olabilir.

Bununla beraber, Amazon satış ortağı bağlantıları vasıtasıyla karlı hale getirmek amacıyla sıfırdan bir internet sayfası oluşturuyorsanız, incelemeler ve ürünle ilgili içeriklerle doldurma işlemi zaman alıcı olabilir. Sadece, bağlı kuruluş bağlantıları ile optimize edilmiş bir niş site geliştirmek de kısa vadede karlı olma olasılığı vardır.

Dilerseniz Amazon Ortaklık Programı hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlattığım şu bağlantıya da göz atabilirsiniz;  Amazon’un Satış Programı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

“Amazon Ortaklık Programı ile Kazancı En Yükseğe Çıkarma Stratejileri 1 iş fikri” üzerine bir yorum

Yorum yapın