Amazon hakkında bilmeniz gerekenler 1 iş önerisi

Amazon hakkında bilmeniz gerekenler , amazon satış ortaklığı hakkında

Amazon hakkında bilmeniz gerekenler, dünyanın en büyük perakendecilerinden biridir. Aslında, yalnızca ABD’de, tüm çevrimiçi satışların yaklaşık yüzde 40’ından sorumludur. Ve herkes perakende devinin karının bir payına erişebilir. Tek yapmanız gereken bir web sitesi veya sosyal medya varlığına sahip olmak ve Amazon ortaklık programına kaydolmaktır.

Amazon Associates olarak da bilinen Amazon’un bağlı kuruluş programı, kullanıcıların web sitelerinden, bloglarından veya sosyal medyalarından para kazanmasına olanak tanıyan bir bağlı kuruluş pazarlama programıdır. Amazon bağlı kullanıcıları, sitelerine Amazon ürünlerine bağlantılar yerleştirir ve bir müşteri bağlantılarından biri üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde, kullanıcı bir komisyon alır. Amazon’un ortaklık programına nasıl katılabileceğinizi öğrenmek ve kârınızı en üst düzeye çıkarmak için kullanabileceğiniz stratejileri keşfetmek için okumaya devam edin.

Amazon hakkında bilmeniz gerekenler

Bağlı kuruluş pazarlaması nedir?

Amazon gibi bağlı kuruluş veya ortak pazarlama programları temelde Amazon gibi bir çevrimiçi satıcının bağlı kuruluş web sitelerine trafik ve / veya satış göndermek için bir komisyon ödediği düzenlemelerdir. Satış ortağı siteleri satıcı sitesine bağlanır ve programın anlaşmalarına göre ücretlendirilir. Örneğin Amazon’un satış ortağı programı, Amazon’a gönderdikleri ve 24 saat içinde sitede alışveriş yapan kişi sayısına göre satış ortağı sitelerine ödeme yapar.

Satış ortağı pazarlamasının hem satıcı hem de katılan bağlı kuruluşlar için çeşitli faydaları vardır. Satıcı için, uygun fiyatlı pazarlama yoluyla erişimi genişletmek ve satışları artırmak için bir fırsat. Bağlı kuruluş pazarlaması performansa dayalı olduğu için bağlı kuruluşlara yalnızca istenen eylem gerçekleştiğinde ödeme yapılır ve bağlı kuruluş programındaki katılımcılar da dönüşüm sağlama konusunda motive olurlar.

Bağlı kuruluşlar için, ortak pazarlama programında yer almak, kendi mağazalarını kurmaya veya sürdürmeye gerek kalmadan e-ticarete katılmalarını sağlar. Ayrıca bir web sitesinden, blogdan veya sosyal medyadan para kazanma ve komisyon kazanma fırsatı sunar.

Üç tür bağlı kuruluş pazarlaması vardır:

  1. satış başına ödeme : Bu tür bir programda, satış ortağı satın alma işlemi yapan bir müşteri gönderdiğinde satıcı bir satış ortağına ödeme yapar. Bazı satıcılar satış ortaklarına satış başına sabit bir ücret öderken, Amazon gibi diğerleri satışın bir yüzdesini öder.
  2. tıklama başına ödeme : Bu düzenlemede, satış ortağı, satış ortağı bağlantısı aracılığıyla satıcının sitesine kaç ziyaretçinin geldiğine bağlı olarak ödenir ve ziyaretçilerin bir satın alma işlemi yapıp yapmadığına bakılmaksızın satış ortağına ödenir.
  3. olası satış başına ödeme : Bu tür bir program, satış ortaklarına sitenin potansiyel müşterileri olarak kaydolan veya web sitesinde istenen bilgileri dolduran ziyaretçilerin sayısına bağlı olarak ödeme yapar.

Dilerseniz Amazon satış programı kapsamında kârı nasıl en üst düzeye çıkarabileceğiniz hakkındaki ipuçlarımı içeren bu bağlantıya gidebilirsiniz; Amazon Ortaklık Programı ile Kârı En Üst Düzeye Çıkarma Stratejileri

Udemy Eğitmeni olarak para kazanmak adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Yorum yapın