İnternetten nasıl para kazanılır

Merhaba arkadaşlar. Bugünkü makalemizde sizlere, internetten para kazanma konusunda yeni iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

İnternetten nasıl para kazanılır ?

Evden çalışarak ek iş yöntemlerinden, Evde ek iş fikirleri başlıklı yazımızda bahsetmiştik. Eğer o yöntemler size uymadıysa ya da daha farklı yöntemler arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

İşte internetten para kazanabileceğiniz yeni iş fikirleri.

Makale yazarak para kazanma

Son dönemlerin en popüler para kazanma yöntemlerinden olan makale yazarlığı ya da diğer adıyla içerik editörlüğü ile, hatırı sayılır miktarlar kazanabilirsiniz. Eğer bu işe hiç başlamadıysanız, makale nasıl yazılır diye merak içerisindesinizdir. İlk olarak bu konudan bahsedelim.

Makale nedir: İnternette gezerken okuduğunuz her şey, aslında birer makaledir. Okuduğunuz o yazıları yazanlar da, sizin gibi bu işi yapan kişiler. Yani o kadar büyütmenize gerek yok. Biraz araştırmacı olmak, imla kurallarına dikkat etmek ve araştırdığınız konuları iyi yorumlayabilmek ve özgün yazabilmek yeterlidir. Gerisi pazarlama yeteneğinize kalıyor.

Makalelerinizi satabileceğiniz platformlar: “ Makalemi nerede satabilirim “ diye merak ediyorsanız, hemen o konudan da bahsedelim.

• R10.net
• İyinet.com
• Wmaraci.com
• Webmastersitesi.com
• Yenibiris.com
• Sahibinden.com
• Bionluk.com
• Sadeceon.com
• Icerikbulutu.com
• Kariyer.Net

gibi webmaster sitelerine ya da alışveriş sitelerine üye olarak müşteri bulabilir ya da hazırladığınız makaleleri satabilirsiniz. Ayrıca makale ya da içerik satışı yapabileceğiniz Facebook gruplarına üye olarak da bu işi yapabilirsiniz. Makaleler, 100 kelime üzerinden ücretlendirilir. 100 kelimelik bir makale için 1TL ile 3 TL arası kazanabilirsiniz.

Instagram’dan para kazanmak

Facebook’un 2012 yılında satın aldığı Instagram, 500 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bir fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram’dan para kazanmak için çeşitli yöntemler vardır. Yapmanız gereken ilk şey, Instagram takipçi sayısını arttırmaktır. Bunun için takipçi satın alabilir ya da paylaştığınız fotoğraflara eklediğiniz etiketlerle daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Takipçi sayınız ne kadar yüksek olursa, firmalar sizin kapınızı o kadar çalacak ve güzel paralar kazanabileceksiniz.

Satış ortaklığı yaparak para kazanma

Yine son dönemlerin popüler para kazanma yöntemlerinden biri olan satış ortaklığı yaparak para kazanma konusuna kısaca değinelim.

Affiliate marketing ismi ile bilinen, Türkçesi satış ortaklığı olan bu yöntemde, firmalar size satışını yapmanız için bazı ürünler verirler. En bilinenleri Avon ve Oriflame’dir. Çevrenizde mutlaka duymuşsunuzdur. Arkadaşlarınız arasından bu ürünleri satarak para kazananlar mutlaka vardır. Siz de arkadaşlarınız gibi bu tür ürünleri çevrenizde satabilirsiniz. Ya da internet üzerinden satışını yapabilirsiniz. Bunun için Facebook profilinizi, sayfanızı ya da gurubunuzu kullanabileceğiniz gibi, bir e-ticaret sitesi açarak da satış yapabilirsiniz. Satış ortaklığı yöntemi ile medikal ürünler, cilt bakım ürünleri, giyim, ayakkabı, gıda gibi ürünleri satarak ayda yaklaşık 2 bin ile 30 bin TL arasında kazanabilirsiniz. Bu konuda Xticaret, Gelir Ortakları ve Reklam Action gibi siteleri araştırabilirsiniz.

Facebook’tan para kazanma

Facebook, para kazanma konusunda gerçekten bir maden gibidir. Eğer doğru hamleler yaparsanız, sizi mutlu edecek rakamlar kazanabilirsiniz. Bunun için birkaç yöntem var.

Facebook sayfa açarak para kazanmak: Facebook’ta bir sayfa açın. Sayfanızın beğeni sayısını arttırın. Beğeni sayınız ne kadar yüksekse, sayfanızda yapacağınız Facebook reklamları ile o kadar çok para kazanabilirsiniz. Bunun yanında Facebook grup kurarak da aynı işlemi yapabilirsiniz. Facebook sayfanıza organik olarak üye çekimi yapmak için, gündemi takip edip, farklı ve ilgi çekici paylaşımlar yapmanız gerekiyor. Eğer 100 bin ve üzeri bir sayfanız ya da grubunuz olursa, aylık yaklaşık olarak 1000-3000 TL arası para kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazandıran diğer yöntemler

Biraz yukarıda, internette son dönemde en çok tutulan para kazanma yöntemlerinden kısaca bahsettik. Fakat vereceğimiz tavsiyeler bunlarla sınırlı değil. Eğer “ 2017 yeni iş fikirleri, sermayesiz yeni iş fikirleri, En karlı iş fikirleri “ gibi aramalarla konumuza geldiyseniz, yazımızın devamını okuyun.

• Blog yazarak
• Web sitesi ya da alan adı satışı yaparak
• Sosyal medya danışmanlığı yaparak
• Youtube ile
• Adsense ile
• Franchise ( franchising – bayilik ) ile

de para kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey biraz girişimcilik, biraz sabır, biraz araştırma. Yapacağınız doğru hamleler ile, kendi markanızı yaratmanız bile mümkündür. Bol kazançlar.