Evde Konserve Yapıp Satmak Karlı Bir Ek İş Modeli

Marketlerde satılan konserve ürünleri pek çoğumuz tüketiyoruz. Evinizde de konserve ürünler yapıp bunları mandıra veya marketlere pazarlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, evde konserve yapıp satmak makul bir ek gelir kapısı olabilir. Bunun içi işin inceliklerini, ihtiyacınız olan malzemeleri ve birkaç basit pazarlama stratejisini öğrenmeniz gerekiyor.

Evde Konserve İşi Nasıl Yapılır?

Evde konserve işi yapmaya başlamadan önce, konservesini yapacağınız ürüne karar vermeniz gerekiyor. Bu zeytin, turşu, tuzlu balık, reçel veya salça olabilir. Ürüne karar verdikten sonra konserve maliyetini düşünmeniz faydalı olacaktır. Ebatlarına göre adet fiyatı hesaplamanız ve karlı bir satış yapabilmek için en düşük adet fiyatını veren, konserve kalitesi de çok kötü olmayan (mutlaka cam konserve kullanın) bir toptancı tercih edebilirsiniz. Ürünü kararlaştırıp konservelerinizi hazır ettikten sonra, konserveleyeceğiniz ürünle ilgili üretim hacminizi de netleştirmeniz gerekiyor. Anlaşacağınız işletme için, haftalık veya aylık kaç adet konserve çıkarabileceğinizi belirlemelisiniz ki buna göre pazarlama yapabilesiniz.

Evde Konserve İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde konserve yapıp satarak, ayda 2 ila 5 bin TL seviyesinde gelir elde edebilirsiniz. Tabi bu, konserve ürün kalitenize, pazarlama stratejilerinize ve de düzenli üretim yapabiliyor olmanıza bağlıdır. Ürünlerinizi sevdikten sonra birden fazla işletmeden sipariş alabilir ve satış hacminizi genişletebilirsiniz. Biraz da masraf etmekten kaçınmazsanız, ufak bütçelerle reklam verip, ev yapımı konserve almak isteyen işletmelerin sizden haberdar olmalarını sağlayabilir, ürünlerinizi alıcısına daha hızlı ve etkili bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Ev hanımları için en ideal ek iş tercihlerinden biri olan evde konserve işi, layıkıyla yapıldığında kesinlikle karlı, uzun vadeli bir ek gelir modelidir. Bu iş için kendinize güveniyorsanız, bir an önce kolları sıvayın ve yukarıda sunduğumuz tavsiyeler doğrultusunda çalışmalara başlayınız.

Evde ek iş yapmak istiyor ve ne iş yapacağınıza karar veremiyorsanız, Evde Yapılabilecek Ek İşler 2018 başlıklı yazımızı inceleyerek, evden yapılabilecek yeni ve gelir hacmi yüksek iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tavsiye ettiğimiz ek iş fikirleriyle ilgili soru ve görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.