Evde Kına Paketleme İşi Asgari Ücret Kazandırıyor

Evde yapılabilecek ek iş modelleri düşünüldüğünde, kına paketleme işi pek çok iş türünden sıyrılarak hanımların ilk tercih ettiği işlerden biri oluyor. İşveren tarafından size verilen kınaları, tarif edilen ölçüce ve adette paketleyerek teslim ediyor ve anlaşmanıza göre ya paket başı ya da aylık performans olarak ödemenizi alıyorsunuz.

Evde kına paketleme işi yapmak ev hanımları için oldukça kolay ve biraz el çabukluğu isteyen pratik bir iş koludur. Bildiğiniz üzere kına paketleri düğünler için piyasa oluşturmakta ya da aktarlarda satışa sunulmaktadır. Paketlediğiniz kınalar işvereniniz tarafından piyasada satılmakta ve elde edilen gelir sizlerle paylaşılmaktadır. Her şey güzel ancak biz bu işe nasıl başlarız, paramızı nasıl alırız diyorsanız okumaya devam ediniz.

Eve Kına Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Eve kına paketleme işi veren firmalar pek çok web sitesine ilanlarını ve iletişim bilgilerini bırakmaktalar. Bu firmalara ilgili yayınların altındaki iletişim adreslerinden (telefon veya e-posta) ulaşarak bu işi yapmak istediğinizi belirtip çalışma detaylarını rica etmeniz yeterli olacaktır. Firmalar iş yoğunluğuna göre tarafınıza ulaşıp işle ilgili tüm süreci ve ödeme detaylarını aktaracaklardır. Kına paketleme işi için firmayla anlaşma yaptıktan sonra size paketleme malzemeleri ve toz kına toplu olarak gönderilecek, işin tam tarifi de bu paketle birlikte size bildirilecektir. Genel olarak küçük naylon paketlere hassas terazi ile tarttığınız toz kınayı paketleme şeklinde çalışacaksınız.

Eve Kına Paketleme İşi Veren Firmalar

Kına paketleme mesainize başlamadan önce, eve kına paketleme işi veren firmalar üzerine online bir araştırma yapmanız tavsiye olunur. Öyle ki, her firma çalışanının emeğinin karşılığını vermeyebiliyor. Düzenli ödeme yapan ve bu sektörde isim yapmış güvenilir firmaları tercih etmenizde fayda var. Daha önce bu işi yapan bir yakınınızın referansıyla kına paketleme işine başlamanız en mantıklı yoldur. İşe komşularınızı ve arkadaşlarınızı da dahil ederek birim fiyatı arttırabilir hatta işverene sağladığınız yeni çalışanlar üzerinden komisyon alabilirsiniz. Evde kına paketleme işi düzenli olarak yapıldığında ortalama bir asgari ücret seviyesinde kazanç bırakmaktadır.

Eve ek iş veren firmalar kategorimizdeki diğer yayınları da inceleyebilir, evde yapmayı planladığını ek iş üzerine daha ayrıntılı bir değerlendirme imkanına sahip olabilirsiniz.