Evde E-Kitap Hazırlayarak Para Kazanmak

Günümüzdeki kitap kültürü büyük ölçüde e-kitap ortamına doğru kaymaya devam ediyor. Öyle ki, e-kitaplar basit programlar kullanılarak hazırlanabiliyor ve bu programları pek çoğumuz kolaylıkla kullanabiliyoruz. Uzmanlık alanınız olan konularda sizler de e-kitap hazırlayıp, internet ortamında bu elektronik kitapları satışa çıkarabilirsiniz.

Odaklıpazar ve benzeri platformlarda, e-kitap satış rakamları oldukça yüksektir. İlgi çekici konularda hazırlanan ve özel bilgiler içeren e-kitaplar bu platformlarda pazarlanıp reklamları da yapılarak okuyucuya sunuluyor. Ortalama satış rakamları 30 ila 90 TL arasında değişiyor. Örneğin; boy uzatma yolları, erkekler neden aldatır, sevdiğinizin kalbini kazanmanın yolları ve benzeri spesifik konularda hazırlanan e-kitaplar geniş bir satış hacmine sahip. Aslında bu konulardan bazıları uzmanlık gerektirmeyi sadece kişisel görüşlerinizi, fikir ve tavsiyelerinizi de içerebilir. İşin mantığını anladığınızı umuyor ve evde ek kitap yazıp satmak konulu iş modelimizin diğer detaylarına geçiyorum.

Evde E-Kitap Nasıl Hazırlanır?

E-kitaplar PDF formatında hazırlanmalıdır. Bu formata kitabı hazırlayıp etkileyici görsel yerleşimleri yapıp, manşetleri pratik bir şekilde vurgulayabileceğiniz programlar mevcuttur. E-kitap hazırlamak için lisanslı programlar olduğu gibi ücretsiz programlar da indirme sitelerinde yer almaktadır. Bu konuda tercih, işe ne kadar profesyonel baktığınıza ve hedeflerinize bağlı olacaktır.

Google’a e-kitap hazırlama programı yazıp arattığınızda, karşınıza pek çok seçenek çıkacaktır. Hemen karar vermeden önce, programlarla ilgili inceleme ve yorumları araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Bizler Adobe’un programlarını tavsiye ediyoruz.

Evde E-Kitap İşi Yaparak Ne Kadar Kazanabilirim?

Evde e-kitap yazıp ilgili platformlarda satarak, ayda 5 bin TL’ye kadar kazanan girişimcilere şahit olduk. Bunun için e-kitap odaklı satış ve pazarlama yapan platformlara üye olmanız gerekmektedir. Bu platformlar hazırladığınız e-kitabın reklamlarını yaparak satış başına komisyon şeklinde çalışmaktadır. Yani 90 TL’ye satışa koyduğunuz bir e-kitabın satışından ortalama 30 TL bir komisyon vermeyi kabul ediyor olmanız gerekiyor.

E-kitap işi online bir ek iş modeli olarak yeni neslin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ev ortamında yapabileceğiniz diğer online işler için; Evden Online Olarak Yapabileceğiniz İş Fikirleri başlıklı makalemizi inceleyebilir, kazancı yüksek online iş modelleri hakkında bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz.