Evde Davetiye İşi Aylık 2 Bin TL’ye Kadar Kazandırıyor

Ev hanımları için cazip bir iş fikri olarak evde davetiye yapımı, layıkıyla yapılıp pazarlanabildiğinde aylık 2 bin TL’ye kadar kazanç imkanı sunuyor. Bu iş için tahmin edeceğiniz gibi bazı becerilere sahip olmanız bekleniyor. Öncelikle photoshop kullanabiliyor olmanız gerekmektedir. Photoshop üzerinde tasarlayacağınız özgün ve ilgi çekici davetiyeleri baskıya alarak, tasarım ile birlikte davetiyeleri veya sadece tasarımı ilgili işletmelere satabiliyorsunuz.

Evde davetiye işi, yaratıcılığına güvenen ve temel seviyede photoshop kullanabilen hanımlara güzel bir gelir kapısı aralıyor. Özellikle yazın düğün sezonunda bu alandaki talebi tahmin edebiliyorsunuzdur. Talep böylesine yoğun olunca, firmalar özgün tasarımlara para ödeyerek müşterilerine daha farklı ve geniş ürün yelpazesi sunabilmeyi amaçlıyor. Tam da bu noktada sizler devreye giriyor ve özgün davetiye tasarımlarınızla sektörde yerinizi alıyorsunuz.

Evde Davetiye İşi Nasıl Yapılır?

Yaratıcılık konusunda kendinize olan güveninizden emin olduktan sonra, hiç bilmiyorsanız eğer 5 ila 10 kadar eğitim videosu izleyerek temel photoshop bilgisine sahip olabilirsiniz. Bu noktadan sonra iş en başta belirttiğimiz yaratıcılığınıza kalıyor. İlginç, esprili, romantik veya dini formatlarda davetiye tasarımları hazırlayarak, bu tasarımları lisanslayabilir, ister online satış sitelerinden isterseniz de davetiyecilere pazarlayıp satabilirsiniz. Davetiye ücretleri, yaptığınız tasarımın yaratıcılığına, kullandığınız baskı kalitesine ve bulunduğunuz şehrin piyasasına göre değişiklik gösterecektir. Tahmin edeceğiniz gibi bu alanda en yüksek piyasa İstanbul ve onu takip eden büyük şehirlerde mevcut.

Evlere Davetiye İşi Veren Firmalar

Evde davetiye yapıp satmak, kendi başınıza yapıp pazarlayabildiğiniz bir iş olduğu gibi, bu alanda evlere işveren firmalar üzerinden de çalışabileceğiniz bir sektördür. Firmaların tarafınıza özel formatta ilettiği siparişleri hazırlayarak anlaştığınız fiyat üzerinden işi sürdürebilirsiniz. Firma ile bağlantılı çalışmak iş sürekliliği açısından avantajlıdır ancak fiyatınızı yükseltmek istiyor ve pazarlama konusunda kendinize güveniyorsanız tamamen kendi orijinal tasarımlarınızı üreterek, kendi pazarlama ağınızı kurabilirsiniz.

Evden yapılabilecek ek işler değerlendirildiğinde davetiye işi hem keyifli hem de gelir imkanı açısından tatmin edici bir iş modeli olarak öne çıkıyor. Ev hanımları için asgari ücret kazandıran işler ile kıyaslandığında da, gelir seviyesi olarak bir tık daha yüksek bir çalışma olarak değerlendirilebilir.