Ev Hanımları İçin Asgari Ücret Kazandıran Ek İş Fikirleri

Tek maaşla geçinmenin zor olması, çocuk sahibi olmak ve ihtiyaçların artması, eşi çalışan ev hanımları için ek iş arayışının başlıca sebepleri oluyor. Evde çocuklarına bakarken, bir yandan ev işlerini yaparak, diğer yandan da asgari ücret seviyesinde kazanç sağlayan bir ek işle meşgul olarak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Bu işler için günlük ayırmanız gereken vakit; 3 ila 5 saat olarak son derece makuldür.

Evden ek iş yapmayı planlayan ev hanımları, hangi ek iş modelini tercih edecekleri konusunda kararsız kalıyor. Ek iş sektöründe, evlere ek işveren firmalar konusunda da bir güven problemi yaşandığı gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Bu da işin içine girince karar vermek zorlaşıyor ve çoğu ev hanımı henüz karar aşamasındayken ek iş yapmaktan vazgeçiyor. Bizler, tam bu süreçte sizlere rehberlik etmek, evden yapılabilecek ve asgari ücret seviyesinde gelir imkanı sunan ek iş fikirleriyle ilgili ayrıntıları paylaşmak ve tavsiyelerimizi sunmak istiyoruz.

Ev Hanımları İçin Ek İş Fikirleri

Ev hanımlarının ek iş olarak tercih edebileceği pek çok iş modeli mevcuttur. Evden yapacağınız bir işe karar verirken, o işe ne kadar vakit ayırabileceğiniz, iş konusunda yeterli fiziksel ve donanımsal imkana sahip olup olmadığınızla ilgili gerçekçi bir tespit yapmanız önemli. Aşağıda detaylandırdığımız ek iş seçeneklerini değerlendirirken kendinize ben bu işi gerçekten yapabilir miyim veya ben bu işe ne kadar vakit ayırabilirim sorularını sormanızı tavsiye ediyoruz.

Evde Örgü İşi Yapmak: Evde el işi örgü yaparak bunları pazarda satabilir veya mağazalara pazarlayabilirsiniz. Bu konuda çok hızlı üretim yapan hanımlara şahit olduk, sizler de örgü konusunda el becerilerinize güveniyorsanız, bu işi mutlaka denemelisiniz.

Evde Konserve İşi Yapmak: Evinizde hazırlayacağınız; turşu, saçla ve benzeri konserveleri yine pazarda satabilir veya mandıra gibi konserve ürünlerin sık satıldığı işletmelere pazarlayabilirsiniz.

Evde Ürün Paketleme İşi Yapmak: Evinizde ek işveren firmalardan alacağınız paketlenmemiş ürünleri paketleyerek satışa hazır hale getirebilir, paketleyeceğiniz ürün başına ödeme alabilirsiniz.

Evde ürün Montajlama İşi Yapmak: Evlere ek işveren firmaların sıkça istihdam sağladığı ürün montajı işi, sizlere demonte halde teslim edilen ürünleri pratik bir şekilde birleştirerek satışa hazır hale getirilerek yapılmaktadır.

Yukarıda ev hanımları için tavsiye edilen ek iş fikirleri, düzenli olarak yapılıp istikrar sağlanabildiğinde asgari ücret seviyesinde ek gelir imkanı sunmaktadır. Evde konserve yapıp satmak, öncelikli olarak tavsiye ettiğimiz karlı bir ek iş modelidir.